031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

سرمایه گذاری چینی ها در کرمانشاه
دوشنبه 29 اردیبهشت 1399 بازدید : 431


فرید خلیلی مدیر مرکز خدمات سرمایه گذاری استان کرمانشاه بیان کرد: سرمایه گذاران چینی در شهرک صنعتی مرصاد برای احداث واحد فرآوری سنگ آهن اعلام آمادگی کرده اند.

وی در این باره گفت: در حال پیگیری و برگزاری جلسات برای نهایی کردن این موضوع هستیم. چینی ها نیز با جدیت پای کار هستند و تخصص کار در حوزه معدن در استان های دیگر ایران را هم دارند.
مدیر مرکز خدمات سرمایه گذاری استان کرمانشاه با بیان اینکه این واحد در زمینه فرآوری سنگ آهن و تولید گندله برای تکمیل صنایع فولاد فعالیت خواهد کرد، خاطر نشان کرد: ابتدا قرار بود فعالیت های خردایش سنگ آهن صورت گیرد که به علت محدودیت های محیط زیستی، فرآوری سنگ آهن جایگزین آن خواهد شد.
وی ادامه داد: این واحد در شهرک صنعتی مرصاد اسلام آبادغرب احداث خواهد شد و سرمایه گذاری آن 10 میلیون یورو (معادل 170 میلیارد تومان) است که در فازهای بعدی تا 50 میلیون یوور هم قابل افزایش است.

خلیلی با بیان اینکه تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی این واحد خریداری شده و برای نصب و راه اندازی سه ماه زمان نیاز دارد، یادآور شد: با بهره بردای از این واحد به صورت مستقیم 100 نفر مشغول به کار خواهند شد. 
مدیر مرکز خدمات سرمایه گذاری استان کرمانشاه زمینی که در مرحله اول برای این واحد در نظر گرفته شده را چهار هکتار اعلام کرد که در فازهای بعدی تا 8 هکتار افزایش می یابد و عنوان کرد: خوشبختانه مشکل خاصی برای تامین برق و آب این واحد وجود ندارد.
وی با بیان اینکه در شرایط کنونی و با توجه به تحریم ها روند جذب سرمایه گذاری خارجی بسیار سخت شده، تاکید کرد: برای ترغیب سرمایه گذاران خارجی نیازمند در نظر گرفتن مشوق ها و تسهیل گری از سوی دستگاه های مربوطه هستیم.
خلیلی با اشاره به ضروری بودن همکاری سایر دستگاه ها در این زمینه، بیان کرد: برخی از دستگاه ها اصرار بر اجرای دقیق قانون دارند درحالیکه می توان در برخی موارد تسهیل گری هایی هم انجام داد.
مدیر مرکز خدمات سرمایه گذاری استان کرمانشاه معتقد است، جذب سرمایه گذاران خارجی خصوصا در مناطق مرزی علاوه بر اینکه به اشتغال کمک می کند در تامین امنیت این مناطق نیز تاثیرگذار خواهد بود.

 

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0