031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

سرمایه‌گذاری ۲۱ هزار میلیارد ریالی در پنج پروژه فولادی
چهارشنبه 20 فروردین 1399 بازدید : 431

طبق جداول آماری که از وزارت صمت منشتر شده، طی 11 ماه سال 98، پنج پروژه فولادی با سرمایه گذاری بالغ بر 21 هزار و 392.6 میلیارد ریال در کشور اجرا شده که شامل یک طرح ایجادی و چهار پروژه توسعه ای می باشد و از مجموع آنها 2 طرح در استان اصفهان اجرا و در استان خوزستان، لرستان و فارس هر کدام 1 طرح راه اندازی شد.

این طرح‌ها همچنین با اولویت در زمینه لوله و پروفیل، انواع مقاطع فولادی، واحد احیای مستقیم و شمش فولادی، امکان اشتغال نزدیک به یک هزار نفر با اولویت نیروهای بومی را فراهم ساخته است.
کشورمان اکنون در بین فولادسازان جهان جایگاه دهم را به خود اختصاص داده و انتظار می رود با دستیابی به ظرفیت 55 میلیون تنی درافق 1404، به رتبه ی هفتم دنیا برسد.
پیش‌بینی شده که امسال با دستیابی به ظرفیت ۴۰ میلیون تن فولادسازی بیش از ۳۰ میلیون تن شمش فولادی در کشور تولید شود.
 بر اساس نقشه راه معدن برای سال گذشته، تولید ۳۱ میلیون تن شمش فولادی پیش‌بینی شده بود که آمار ۱۱ ماهه تولید نزدیک به ۲۵ میلیون تن به ثبت رسیده است.
وزارت صنعت، معدن و تجارت در جداول آماری منتشر شده خود از طرح‌های یاد شده در شمار مهم‌ترین پروژه‌های راه‌اندازی شده نام برده و کارخانه فولاد پارس هفت تپه خوزستان که طرح احداثی معرفی شده با بهره‌گیری از منبع پنج میلیون یورویی صندوق توسعه ملی و ۲۴۵.۱ میلیارد ریال اعتبار ریالی است، در فاز نخست سالانه ۱۰۰ هزار تن شمش فولادی تولید خواهد کرد.
در شهرضا اصفهان کارخانه لوله وپروفیل تولید سالانه 500 هزار تنی دارد و مجتمع فولاد خرم آباد (لرستان)، انواع مقاطع فولادی را روانه بازار می کند که ظرفیت اسمی 80 هزار تنی و حقیقی 75 هزار تنی دارد.
درمهر ماه سال 98 ذوب آهن پاسارگاد (فارس) اولین واحد مگامدول تولید آهن اسفنجی راه اندازی شد و واحد های دوم و سوم آن هم هر یک با ظرفیت 1.8 میلیون تن در سال تا آخر سال 1401 وارد مدار خواهد شد و واحد فولاد اصفهان در زمینه ی مقاطع فولادی در قالب طرح توسعه ای راه اندازی شد.

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0