031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

سرمایه گذار هندی برای تولید فولاد در یزد ۶۰ میلیون دلار اختصاص داد
دوشنبه 23 دی 1398 بازدید : 496

سرمایه گذار هندی، برای تولید محصولات آلیاژی و زنجیره فولادی در یکی از شهرستان‌های استان یزد اعلام آمادگی کرد و طرح ایشان در نشست مرکز خدمات سرمایه گذاری پذیرفته شد.
میزان سرمایه گذاری ذکر شده ۶۰ میلیون دلار اعلام شد و با آغاز فعالیت واحد تولیدی یادشده سالانه ۲۳۰ هزار تن محصولات آلیاژی و رنجیره فولادی در استان تولید و روانه  بازار مصرف می شود و این محصول که اغلب در صنایع فولادی کاربرد دارد نیاز کشور را به واردات تا حد زیادی کاهش خواهد داد.
اکنون ۳۰ درصد مواد اولیه تولید محصولات آلیاژی و زنجیره فولادی در داخل ایران تامین و بقیه از خارج از وارد شود.
در این ارتباط با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری یزد نشستی در راستای فراهم کردن زمینه جذب سرمایه گذاری، اعطای تسهیلات و واگذاری زمین و زیرساخت‌های لازم با حضور مسوولان اقتصادی و متولیان امور در محل مرکز خدمات سرمایه گذاری استان برگزار شد.
به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی یزد، سید مسعود عظیمی بیان کرد: ظرفیت های لازم برای سرمایه گذاری در شهرستان های استان به خصوص بافق و ابرکوه فراهم است و در این راستای حمایت های لازم از فعالان این بخش خواهیم داشت.
وی از سرمایه گذار هندی خواست با توجه به وجود ظرفیت‌های لازم در استان، محل دقیق استقرار طرح خود را مشخص کرده و برای انجام اقدامات و نشست های بعدی گزارش لازم را ارائه دهد .
همچنین علی نمازی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی یزد گفت: این سرمایه گذار هندی سابقه فعالیت تولید فولاد در استان را دارد و علاقه به توسعه فعالیت های اقتصادی در تولید آلیاژها دارد. 
علی نمازی با قدردانی از حمایت های مسئولان ارشد اجرایی استان از طرح های سرمایه گذاری گفت: ما به دنبال توسعه سرمایه گذاری هستیم و قصد داریم نشست های مربوطه را تا به نتیجه رسیدن پیگیری کنیم.

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0