031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

سرنوشت بازار فولاد مانند خودرو می شود ؟
جمعه 25 مهر 1399 بازدید : 148

هنوز بلاتکلیفی فعالان معدنی در زنجیره تولید فولاد کشور ادامه دارد تا جایی که هر روز وضعیت سخت تری را در برابر ناملایمتی‌ها تحمل می‌کنند.

بار‌ها فعالان معدنی بر این موضوع تاکید داشتند که سرکوب قیمت‌ها در زنجیره تولید محصولات فولادی به نفع سایر حلقه‌ها و به ضرر بخش معدن انجام می‌شود و سودآوری این بخش را تهدید می‌کند.

از این رو یکی از اصلی‌ترین مطالبات در زنجیره فولاد کشور واقعی شدن قیمت هاست، قیمت‌هایی که به طور دستوری تعیین شده و به نفع حلقه‌های پایین دستی عمل می‌کند و در عمل توان صادراتی بخش معدن را تضعیف کرده است.

سرکوب قیمت محصولات معدنی در حالی انجام می‌شود که هیچ کسری در تامین مواد اولیه مورد نیاز فولادسازان نیست، اما این واحد‌ها می‌خواهند مواد اولیه را نه با قیمت واقعی بلکه با قیمت ارزان دریافت کنند.

این نوع قیمت‌گذاری دستوری، تولید و در نتیجه صادرات محصولات را مختل کرده هرچند تا امروز تولید متوقف نشده، اما ضررو زیان حاصل از سرکوب قیمت‌ها بدنه این بخش را خدشه دار کرده است.

 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0