031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

سمت و سوی بازار فولاد جهان
ﺳﻪ شنبه 30 اردیبهشت 1399 بازدید : 456

با توجه به شرایط به وجود آمده و ویروس کرونا ، همه گیری این ویروس شرایط بازار را تا حدودی دچار رکود کرده، اما اکنون کشور های جهان از این شرایط بحرانی عبور کرده و در تلاش هستند تا کم کاری های اخیر خود را جبران کنند. بازار فولاد با توجه به افت شدید موجودی انبار فولادسازان چین طی هفته گذشته، امیدوار به افزایش قیمت ها برای خرید ماه جولای است.
به گزارش دنیای معدن به نقل از کانال تلگرامی کیوان جعفری طهرانی ، ۹۰۰ هزار تن میلگرد در یک هفته گذشته از موجودی انبار چین کم شده در حالی که افزایش تولید ۷۳۰ هزار تن بود و همچنین ۲۰۰ هزار تن از موجودی کلاف گرم کاهش یافته در حالیکه ۱۳۰ هزار تن تولید افزوده شده است.
از طرفی کاهش تولید فولاد در برخی کشورهای شرق آسیا مانند ویتنام تقاضای صادراتی را نیز بهبود بخشیده است. هر چند فولادسازان چینی در شرایط فعلی واردات را بر صادرات ترجیح می دهند.
چینی ها در خواست خرید بیلت ۳۷۵ دلاری CFR از هند را دارند درحالی که پیشنهادات کنونی ۳۸۰ تا ۳۸۵ دلار CFR است اما خریداران بالاتر از ۳۷۵ دلار را نمی پذیرند.
بهای بیلت CIS پیرو بهبود تقاضا افزایش داشت و به ۳۵۲ دلار فوب دریای سیاه رسید. هر چند قیمت فعلی برای چینی ها جذاب نیست اما اوکراین و روسیه ۲۰ هزار تن به جنوب اروپا و ۱۰ هزار تن به شرق آفریقا در قیمت ۳۵۰ تا ۳۵۵ دلار فوب به فروش رساندند.
قراضه وارداتی به ترکیه نیز به ۲۴۹ دلار افزایش یافته هر چند که به علت فشار قیمت میلگرد صادراتی که کماکان کمتر از ۴۰۰ دلار فوب ترکیه و ۳۸۵ دلار فوب دریای سیاه معامله می شود، خریداران تقاضایی برای قراضه با قیمت های بیش از ۲۵۰ دلار را ندارند.
بازار میلگرد و مفتول CIS بسیار آرام و بدون معامله است. تنها چند محموله تحویل کامیونی به مرکز اروپا ارسال شده است و ۳۸۵ دلار فوب به جنوب اروپا صادر شد.
تقاضای بیلت GCC به دنبال قیمت های کمتر ۳۳۵ تا ۳۴۰ دلاری فوب است. با این حال بازار اسلب CIS با افزایش ۱۰ دلاری به ۳۳۵ دلار فوب رسید و ۱۰۰ هزار تن به چین ۳۶۵ تا ۳۷۰ دلار CFR فروخته شد. هر چند اسلب برزیل نیز در ۳۶۵ تا ۳۷۵ دلار CFR توسط چینی ها خریداری شد.
قیمت ورق کلاف گرم صادراتی چین ۴۰۲ دلار فوب و ۴۲۰ دلار تحویل ویتنام بود.ترکیه نیز اسلب را ۳۳۵ تا ۳۴۰ دلار فوب خریداری نموده و HRC را ۳۹۰ دلار فوب به ایتالیا به فروش رساند که ۱۰ دلار افزایش هفتگی داشت. در ایتالیا مقاطع تخت فولادی ۴۴۰ تا ۴۶۰ یورو در تن معامله می شود. این گزارش ها حاکی از این است که بازار های فولاد در جهان در پی این هستند تا تولید فولاد خود را افزایش دهند.

 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0