031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

سیاست گذاری های جدید برای معادن زغال سنگ
یکشنبه 13 بهمن 1398 بازدید : 352

جعفر سرقینی در نامه ای به انجمن زغال سنگ ایران تصمیمات جدیدی را برای معادن زغال سنگ ابلاغ کرد.
در این نامه جعفر سرقینی به موضوع ایمنی معادن زغال سنگ تاکید کرد که در پیگیری تامین بودجه برای احداث 4 مرکز ایمنی و نجات  در 4 حوزه اصلی زغال سنگ کشور (طبس، کرمان، البرز شرقی، البرز مرکزی) در بودجه سال 99 به عمل می آید.
 همچنین در سفر کارشناسان و شرکت‌های روسی به ایران در این خصوص بحث و رایزنی لازم با حضور انجمن زغال‌سنگ ایران و سازمان نظام مهندسی معدن ایران جهت دریافت نظرات کارشناسی و تجهیزات ایمنی معادن زغال‌سنگ از کشور روسیه به عمل‌ آید.
همچنین در این نامه قید شده است با توجه به اینکه قیمت پایه کنسانتره زغال سنگ برمبنای ۵/ ۲۶ درصد قیمت شمش فولاد خوزستان در بورس تعیین می‌شود و کاهش قیمت شمش فولاد در چند ماه اخیر این معادن را با مشکل روبه‌رو کرده، بنابراین به‌منظور روند اقتصادی در فعالیت معادن زغال‌سنگ و چرخه تولید فولاد درخصوص تعیین قیمت پایه شمش فولاد بررسی و دقت لازم به‌عمل آید و با تعیین قیمت واقعی و کارشناسی قیمت پایه شمش فولاد در بورس‌کالا، مشکل معادن زغال‌سنگ و سایر بخش‌های فولاد مرتفع شود.
از سوی دیگر مقرر شده است درخصوص تأمین و تکمیل امکانات زیربنایی ناحیه زغال‌سنگ طبس با مشارکت سازمان ایمیدرو و بخش‌های خصوصی و دولتی فعال در منطقه، سرمایه‌گذاری لازم انجام شود و از طرح‌های اولویت‌دار سازمان ایمیدرو محسوب شود. همچنین ارائه تسهیلات مناسب به معادن زغال‌سنگ که در شرف انجام است و رفع مشکل چوب جهت معادن زغال‌سنگ از دیگر اولویت‌هایی است که در این نامه به آنها اشاره شده است.
کار در معادن زغال سنگ از جمله مشاغل سخت به شمار می آید که مقرر شده است تا حق بیمه ی این مشاغل در بودجه ی سال 99 توسط دولت به عنوان کمک بلاعوض اضافه شود. موارد ذکر شده مسلتزم تشکیل کمیته ی زغال سنگ است و در طول سال حداقل دوبار برگزار می شود که در نامه ی فوق نیز این موارد ذکر شده است.
 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   1