30 100 910 - 021

30 100 910 - 031

صداقت - کیفیت - رضایتمندی مشتری

سیم آرماتور
یکشنبه 31 شهریور 1398 بازدید : 427

مفتول سیاه آنیل شده، مفتولی است که از حرارت دیدن مفتول های سخت صنعتی تا دمای 900 درجه سانتی گراد در شرایط خلاء در کوره آنیل تولید می شود. این محصول از نظر شیمیایی ماهیت خود را حفظ کرده ولی از نظر فیزیکی مفتولی نرم و منعطف است. 
این محصول در صنعت بسته بندی، قالب بندی، آرماتور بندی به عنوان ماده ی اولیه مفتول های گالوانیزه و ... است.

 

نقش سیم آرماتور:

آرماتور بندی یکی از اصول مهندسی در اجرای سازه بتنی است که به دوام سازه تأثیر زیادی دارد. اجرای آرماتور استحکام کششی سازه را بالا می برد. بتن خالی استحکام فشاری بالایی دارد و در برابر تنش های مختلف مقاوم است. آرماتور بندی سبب می شود که استحکام کششی بتن بالا رود و مقاومت آن را در برابر تنش های محیطی بالا می برد. بتن مسلح ترکیبی خاص از بتن و میلگرد است که میلگرد های آن به شکل خاصی کنار هم قرار گرفته وبه صورت همزان باعث افزایش مقاومت فشاری بتن و مقاومت کششی فولاد می شود. آرماتور بندی باعث می شود که اتصال بین بتن و میلگرد به خوبی انجام شود و مقاومت سازه بتنی افزایش یابد. این محصول در دو نوع ایرانی و چینی در بازار موجود است.

 

سیم آراماتور چینی:

این نوع به دلیل حرارت دیدن نرمتر است و ضخامت آن یکنواخت است بنابراین برای کسانی که از این سیم در دستگاه ها استفاده می کنند مناسب تر است. کلاف های نوع چینی 25 کیلوگرم است.

 

سیم آرماتور ایرانی:

به دو نوع فابریک و غیرفابریک تقسیم می شود. نوع فابریک از کشش و نازک کردن میلگرد نمره 6 بدست می آید و نوع غیرفابریک آن از تسمه فلزی تهیه می شود.

 

معیار های سیم سیاه خوب:

-    نرمی: به فابریک بودن و نبودن آن و همچنین به توانایی کوره در حرارت دادن مناسب آن بستگی دارد.
-    وزن هر کلاف: هر چقدر وزن کلاف کمتر باشد بیشتر قابل توجه است.

 

انواع سیم آرماتور: 

1-    تسمه 
2-    فابریک
قیمت مفتول های تسمه از نوع فابریک پایین تر است.

 

سایز سیم آرماتور:

 

-    قطر مفتول سیاه موجود: 0.5 – 1 – 1.2 -1.5  – 2 – 2.5 – 3- 4 میلی متر
 

-    سایز 1.5 میلی متر: کاربرد زیادی دارد و برای میلگرد های آرماتور بندی از آن استفاده می شود به آن سیم آرماتور بندی نیز می گویند.
 

-    سایز 2.5 میلی متر: این سایز بعد از سایز 1.5 میلی متر بیشترین کاربرد را دارد و برای بستن قالب های فلزی استفاده می شود. به همین دلیل به آن مفتول سیاه قالب بندی می گویند.
 

-    سایز 3 و 4 میلی متر: معمولا کاربرد کمتری دارد و در صنایع نجاری و چوب و صنعت بسته بندی محصولات کشاورزی کارایی دارد.
 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0