031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

شاخص بورس دوباره کاهشی شد
یکشنبه 11 آبان 1399 بازدید : 155

شاخص بورس امروز کار خود را با کاهش ۱۶ هزار واحدی آغاز کرد تا بار دیگر در مرز ۱.۳ میلیون واحد نوسان داشته باشد. امروز شاخص کل ۱.۲۳ درصد و شاخص هم‌وزن ۵۹ صدم درصد کاهش داشت. بیشترین تاثیر منفی بر شاخص کل امروز بر عهده نماد‌های فولاد، شپنا، شتران، شبندر، اخابر، پارسان و فملی است

شاخص بورس امروز کار خود را با کاهش ۱۶ هزار واحدی آغاز کرد تا بار دیگر در مرز ۱.۳ میلیون واحد نوسان داشته باشد. امروز شاخص کل ۱.۲۳ درصد و شاخص هم‌وزن ۵۹ صدم درصد کاهش داشت. بیشترین تاثیر منفی بر شاخص کل امروز بر عهده نماد‌های فولاد، شپنا، شتران، شبندر، اخابر، پارسان و فملی است. 


 

بازگشت رنگ قرمز به تابلو معاملات

 

امروز از مجموع ۳۰۲ نماد بورسی معاملات شده در ساعات اولیه بازار، ۲۶۷ نماد ارزش سهام خود را از دست داده‌اند و تنها ۳۵ نماد با روند مثبت روبرو هستند. از طرف دیگر از مجموع ۲۲۸ نماد فرابورسی، ۱۸۱ نماد با رنگ قرمز به تابلو آمده‌اند و قیمت سهام ۴۷ نماد افزایش پیدا کرده است.

 

رنگ قرمز دوباره به تابلو معاملات برگشته است و اغلب نمادها با کاهش قیمت سهام به استقبال مشتریانشان آمده‌اند. در ساعات اولیه معاملات امروز هر چهار نماد اصلی پالایشگاه‌ها یعنی شپنا، شبندر، شتران و شبریز با صف فروش مواجه شده‌اند و به ضرر خریداران واحدهای صندوق پالایش یکم اضافه کرده‌اند.امروز بانک‌ها و موسسات اعتباری در رتبه دوم بیشترین ارزش معاملات قرار گرفته‌اند و در بین آنها ونوین و وپست با افزایش قیمت، وبصادر، دی و وپارس و نمادهای کوچک این گروه ارزش سهام خود را از دست داده‌اند. صندوق‌های ETF سهامی عموما قرمزرنگ هستند و فلزات اساسی بازار نسبتا متعادلی دارند و عموما با یک درصد تغییر نسبت به روز گذشته مواجه شده‌اند. خودرویی‌ها ارزش سهام خود را از دست داده‌اند و محصولات شیمیایی نسبتا قرمزرنگ هستند. گروه زراعت در بازار قرمزرنگ امروز بهترین عملکرد را از خود نشان داده و شاهد افزایش بیش از پنج درصدی در نمادهای زبینا و زقیام هستیم.

 

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش بازار امروز

 

امروز صف‌های فروش بعد از گذشت چند دقیقه از شروع بازار دوباره به نماد‌ها برگشتند. سنگین‌ترین صف فروش در بازار امروز برای نماد بانک دی تشکیل شده که ارزش آن به حدود ۲۶۶ میلیارد تومان می‌رسد. وملی رتبه دوم سنگین‌ترین صف فروش با ارزش ۲۴۰ میلیارد تومان را به دست آورده است. کسعدی با صف فروش ۱۴۷ میلیارد تومانی در مقام سوم سنگین‌ترین صف فروش قرار گرفته و ثشاهد با صف فروش ۱۴۱ میلیارد تومانی آن را تعقیب می‌کند. از جمله دیگر صف‌های فروش سنگین بازار امروز می‌توان به صف ۱۳۲ میلیاردی حکشتی، صف ۸۰ میلیاردی کفپارس، صف ۶۷ میلیاردی سمگا، صف ۶۲ میلیاردی غنوش و صف ۶۰ میلیاردی ثباغ اشاره کرد.   بررسی‌ها نشان می‌دهد امروز حدود ۳۰۰ نماد صف فروش به مجموع ارزش چهار هزار میلیارد تومان دارند.

در آن سوی بازار برای نماد سدبیر صف خریدی به ارزش ۱۰۰ میلیارد تومان تشکیل شده است که سنگین‌ترین صف خرید در بازار امروز به حساب می‌آید. نماد عرضه اولیه ولپارس با صف ۵۸ میلیاردی در مقام دوم و بعد از آن دیگر نماد‌های عرضه اولیه یعنی گدنا و رافزا به چشم می‌خورند. لپارس، کدما، فنورد، غدام، کجافظ و لسرما دیگر نماد‌های دارای صف خرید در بازار قرمزرنگ امروز هستند. 

 

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0