031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

شورای عالی بورس گام اول را برداشت
چهارشنبه 29 بهمن 1399 بازدید : 53

 

به نقل از روزنامه آفتاب اقتصادی : شورای عالی بورس گام اول را برداشت .

 

نیمه اول بهمن‌ماه سال جاری ، شورای عالی بورس با هدف هدایت نقدینگی، آئین‌نامه شرکت سهامی عام پروژه را تصویب کرد. تصویب این آئین‌نامه به عنوان گام اول تأسیس شرکت‌های سرمایه‌گذاری پروژه محور به شمار می‌رود. با تصویب این آئین‌نامه ، شرکت‌های متقاضی تأسیس می‌توانند با استفاده از سازوکار سازمان بورس و اوراق بهادار به پذیره‌نویسی برای تأمین مالی پروژه‌های خود اقدام نمایند .

لازم به ذکر است که پیش از این، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی ۱۰ اردیبهشت امسال در حاشیه آئین بهره‌برداری از ۵۶ دستگاه ناوگان ریلی تولید داخل، از تأمین مالی ۱۲ پروژه ریلی و آزادراهی از طریق بازار سرمایه خبر داد و گفت : هم‌اکنون در حال مذاکره با سازمان بورس هستیم تا با جذابیت این طرح‌ها از یک سو و مقبولیت عمومی بازار سرمایه از سوی دیگر، این تأمین مالی انجام شود . در خصوص نحوه عرضه نیز چند الگو داریم که یکی از آنها عرضه سهام هر پروژه به شکل صندوق پروژه‌ای مستقل و دیگری به صورت ایجاد صندوق پروژه تجمیعی است .

بنابراین می‌توان اذعان کرد که هم از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار و هم از سوی مسئولین اجرایی کشور ، در مورد ایجاد شرکت‌های سهامی عام پروژه محور عزم جدی وجود دارد . همچنین با توجه به وضعیت نقدینگی موجود در کشور ، مردم و سرمایه‌گذاران نیز مترصد فرصت‌های جذاب ، امن و مولد برای سرمایه‌گذاری مبالغ در اختیار خود می‌باشند . با این وجود ، سه ضلع عرضه ، تقاضا و بستر سرمایه‌گذاری خواهان به ثمر رسیدن هر چه سریع‌تر این ابزارهای نوین تأمین مالی اند تا به واسطه آن تکمیل هر چه سریع‌تر پروژه‌های زیرساختی و به تبع آن ، ایجاد رونق اقتصادی در کشور تسهیل گردد .

 

 

    negar shahi

    به اشتراک بگذارید

    دیدگاه

      0