031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

شوک و تجربه بازار آهن آلات
پنج شنبه 27 آذر 1399 بازدید : 123

 

 

از آن جایی که محصول میلگرد در ساختمان سازی کاربرد گسترده ای دارد ؛ بنابراین پیش بینی قیمت این محصول می تواند کمک بسیاری به ما بکند ، اما به طبع ما نمی توانیم قیمت محصولات را در نظر بگیریم اما می توانیم عوامل پیش رو را مد نظر قرار دهیم از جمله عواملی که باید به آن توجه ویژه ای داشت شرایط آب و هوایی می باشد . با شروع فصل سرما ، میزان ساخت و ساز به طور قطع به یقین پایین تر می آید . با توجه به شرایط سخت کارگران نمیتوانند با وجود سرمای هوا کاری را از پیش ببرند . از جمله دلایلی که می توان به آن اشاره کرد ، یخ زدگی بتن و تغییر شرایط آب و هوایی است . سرما می تواند شرایط کاری را سخت تر کند و میزان خسارت های وارد شده را بر ساخت و ساز بالا ببرد، به صورتی که با بتن ریزی در این فصل ما شاهد یخ زدگی بتن و میلگرد می باشیم و در این میان میزان زنگ زدگی و اکسید شدگی میلگرد بالاتر خواهد رفت؛ پس عوامل آب و هوایی تاثیر بسزایی در میزان خرید می تواند داشته باشد.

 

 

تحلیل قیمت میگرد

 

قیمت میلگرد در هفته ی گذشته بیشتر افزایشی بوده و با توجه به صعودی بودن قیمت ما شاهد کاهش قیمت در اوایل هفته بودیم. این کاهش قیمتی تا اواسط هفته ادامه داشت اما در چهارمین روز هفته شاهد افزایش قیمت بودیم. روز سه شنبه قیمت میلگرد از 50 تومان تا 500 تومان افزایش داشت. افزایش بیش از حد باعث شد قیمت میلگرد در روز چهارشنبه و پنج شنبه بدون تغییر بماند.

با توجه به اینکه شمش فولادی در آذر ماه برای آخرین بار ارائه شد، اما ما شاهد عرضه ی پایین تری نسبت به هفته های گذشته بودیم. پس در هفته ی آخر آذر ما شاهد کاهش عرضه نسبت به تقاضا بودیم که باعث شد تا قیمت شمش فولادی پایین بیاید. پس با پایین آمدن میزان عرضه نسبت به تقاضا باید انتظار افزایش قیمت میلگرد را باید داشته باشیم.

 

 

 

تحلیل قیمت مقاطع نبشی و ناودانی و سپری

 

در هفته ی جاری بازار قیمت این محصولات بدون تغییر ماند به صورتی که در روز دوشنبه ما شاهد کاهش قیمت حدودی 100 تا 200 تومانی بودیم. اما تیر آهن در این هفته روند کاهشی خود را ادامه داد و در روز چهارم هفته اندکی افزایش داشت. به طبع با قرار گرفتن در فصل سرد سال روند ساخت و ساز کمتر صورت میگرد و ما شاهد رکود در بازار مقاطع فولادی خواهیم شد.

بر خلاف آن در بازار جهانی قیمت ما شاهد افزایش قیمت این محصولات بوده ایم اما بازار داخل به دلیل ثبات نسبی قیمت دلار و کاهش اندک از لحاظ قیمتی در هفته ی گذشته ، در این هفته انتظار پایین آمدن قیمت را داشته و همچنین علاقه ی چندانی به خرید نشان نمی دهد که این مسئله خود باعث میشود بی ثباتی در بازار مقاطع فولادی در کشور برقرار باشد .

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0