031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

شیوه نامه جدید و تاثیر آن بر فولاد
شنبه 15 آذر 1399 بازدید : 143

 

رئیس اتحادیه آهن ‌فروشان استان زنجان با مقصر دانستن بورس کالا در اجرای نابهنگام شیوه‌ نامه ساماندهی عرضه و تقاضای زنجیره فولاد گفت: بورس کالا با اجرای نابهنگام این شیوه‌ نامه هجمه شدیدی به بازار وارد کرد و به یکباره قیمت محصولات فولادی را کیلویی هزار تومان افزایش داد؛ بنابراین تا زمانی که فعالیت بورس کالا شفاف نباشد، نابسامانی قیمتی در محصولات زنجیره فولاد ادامه خواهد داشت و معلوم نیست آخر این داستان به کجا ختم می شود.

شکوری پیش‌بینی خود از روند آینده قیمت محصولات فولادی در بازار آزاد را نیز این‌طور بیان کرد: قیمت فولاد همواره براساس نوسانات ارزی تعیین می‌شود و بنابراین در حال حاضر هم اگر نرخ دلار افزایش یابد، قیمت محصولات فولادی نیز بالا خواهد رفت. البته اکنون تقاضا برای خرید محصولات فولادی به دلیل شرایط آب ‌وهوایی پایین آمده است، چرا که در شمال و غرب کشور بارندگی‌ها آغاز شده و فصل سرما باعث توقف بخش زیادی از فعالیت‌های صنعتی و ساختمانی شده است.

رئیس اتحادیه آهن ‌فروشان استان زنجان ادامه داد: بنابراین به نظر می‌رسد تا دو ماه آینده سیر کاهشی قیمت محصولات فولادی تا حدودی ادامه داشته باشد و حتی ممکن است نرخ میلگرد به کمتر از ده هزار تومان نیز برسد؛ البته به این شرط که بهره‌ برداران از رانت در بازار ارز و فولاد کشور باعث دستکاری در قیمت‌ها نشود و اگر این افراد بازار را به حال خود بگذارند، قطعا بازار فولاد به تعادل مناسبی خواهد رسید.

شکوری شرایط قیمت محصولات فولادی در بازار استان زنجان را نیز تابع قیمت‌های کشوری دانست و گفت: وقتی فولادسازان قیمت محصولات تولیدی خود را افزایش می‌دهند، طبیعتا نرخ محصولات فولادی در سراسر کشور تحت تاثیر این روند افزایشی قرار می‌گیرد و نرخ آهن‌ آلات در تمام کشور تابع همین روند خواهد بود.

 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0