031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

صادرات فولاد به روال عادی بازگشت
دوشنبه 29 اردیبهشت 1399 بازدید : 286

در شرایطی که بازار داخلی با مازاد عرضه روبرو است و اقدامات ناکارآمدی که در چندروز اخیر اجرا شده است صادرات به روال عادی باز خواهد گشت تا بتوانیم مازاد عرضه را کنترل کینم. داریوش اسماعیلی بیان کرد در سال جاری بیشتر از سال گذشته با صاردات فولاد روبرو هستیم و در سال جاری تکیه، فشار، درخواست و سیاست وزارتخانه بر صادرات است و در پی این اتفاق، میزان ارز حاصل از صادرات محصولات زنجیره فولاد نیز بیشتر از سال قبل خواهد بود. این در حالی است که اسماعیلی پیش از این بر کاهش صادرات محصولات فولادی به ویژه میلگرد و تیرآهن تا 25درصد از کل تاکید داشت.
در این راستا بهادر احرامیان، نائب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، در گفت‌و‌گوی اختصاصی با برنا درصدگذاری در صادرات محصولات فولادی را اقدامی ناکارآمد و غیرعملی دانست.او در این باره گفت: انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران تولید فولاد کشور را دو برابر نیاز داخلی می‌داند در نتیجه هیچ‌گونه درصدگذاری و محدودیت قائل شدن برای این بازار عملی نیست. او افزود: کشور در موقعیت وفور کامل فولاد قرار دارد. به باور من در شرایط کنونی که تولید بیشتر از عرضه است، عرضه و تقاضا می‌تواند سمت‌و‌سوی بازار را تعیین کند و در پی آن تعادل و آرامش در کوتاه مدت به بازار برگردد.  
احرامیان ادامه داد: انجمن فولاد در صادرات محصولات فولادی در همه حلقه‌های زنجیره به دنبال ارزش افزوده است و هر گونه کاهش ارزش افزوده به مقاومت انجمن می‌انجامد.او همچنین گفت: برای تامین بازار داخل و صادرات فولاد می‌توان راه‌حل‌های کارآمدتری غیر از درصدگذاری صادرات پیدا کرد.
در پاسخ به پرسش اصلی دغدغه ی تولید کنندگان بهادر احرامیان اعلام کرد از ابتدای سال 99 بخش نامه های گوناگونی که در صنعت فولاد صادر شده به گونه ای است که معاملات بورس و ابطالات مکرر آن سبب شده تا بحران های ارزی به وجود بیاید. با این وجود برای کنترل این مسائل صادرات فولاد را به روال عادی برگرداندیم تا بتوانیم چالش های به وجود آمده در بازار فولاد و همچنین بازار بورس را تا حدودی کنترل کنیم.

 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0