031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

صادرات ۱۰ ماهه فولاد ۲۵ درصد رشد یافت
شنبه 19 بهمن 1398 بازدید : 526

در 10 ماهه  سال جاری آمار صادرات واحدهای فولادی، رقم 5 میلیون و 884 هزار و 130 تن را ارائه داد که نسبت به دوره ی مشابه سال قبل 25 درصد رشد داشته است.

آمار عملکرد واحدهای ذوب آهن ، فولاد مبارکه اصفهان ، خوزستان ، هرمزگان ، فولاد اکسین ، خراسان ، کاوه جنوب ، فولاد آلیاژی ، صبا فولاد ، چادرملو و بناب نشان می دهد که در دی ماه سال جاری جمعا مقدار 674 هزار و 873 تن صادرات داشته اند که نسبت به ماه مشابه در سال قبل 93 درصد رشد را به ثبت رساند.

بیشترین رشد عملکرد ۱۰ ماهه صادرات مربوط به فولاد بناب در زمینه میلگرد به میزان یکهزار و ۸۱۹ درصدی ثبت شد و فولاد اکسین در زمینه ورق عریض افت ۱۰۰ درصدی داشت.

جداول آماری انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گویای آن است که در دوره ۹ ماهه امسال (منتهی به آذر)   شمش فولادی در این مدت به میزان پنج میلیون و ۶۹ هزار تن راهی بازارهای صادراتی شد که نسبت به رقم سه میلیون و ۶۷۵ هزار تن عملکرد دوره مشابه سال قبل رشد ۳۸ درصدی یافت.

میزان صدور شمش بیلت و بلوم به میزان سه میلیون و ۵۲۹ هزار تن با رشد ۵۴ درصدی نسبت به ۹ ماهه سال گذشته که دو میلیون و ۲۹۸ هزار تن بود، ثبت شدو در عین حال شمش اسلب نیز با افزایش ۱۲ درصدی نسبت به دوره این گذشته در سال ۹۷ به یک میلیون و ۵۴۰ هزارتن رسید.

رشد ۲۷ درصدی تولیدات فولادی

برابر آمار مورد بررسی کل صادرات تولیدات فولادی در مدت ۹ ماهه سال جاری به دو میلیون و ۷۲۸ هزار تن رسید و نسبت به دو میلیون و ۱۴۸ هزار تن عملکرد دوره مشابه سال قبل افزایش ۲۷ درصدی دارد.

مجموع مقاطع طویل فولادی (تیرآهن، میلگرد، نبشی، ناودانی و سایر مقاطع) صادراتی رقم دو میلیون و ۷۴ هزار تن را در دوره این گزارش نشان می دهد که نسبت به یک میلیون و ۴۶۸ هزار تن مدت مشابه در سال ۹۷ رشد ۴۱ درصدی را ثبت کرد.

همچنین صدور مقاطع تخت فولادی (ورق گرم، سرد، پوششدار) در ۹ ماهه ۹۸ برابر با ۶۵۴ هزار تن که نسبت به صادرات ۶۸۰ هزار تنی دوره مشابه سال گذشته، افت چهار درصدی دارد.

افزایش ۹۱ درصدی صدور آهن اسفنجی

آمارهای مورد بررسی نشان دهنده ی این است که در 9 ماهه ی امسال بیش از 823 هزار تن آهن اسفنجی صادر شد و نسبت به دوره ی مشابه سال قبل که 432 هزار تن بود، 91 درصد رشد را نشان می دهد.
میزان آهن اسفنجی تولید شده در دوره ی مورد بررسی 21 میلیون و 433 هزار تن بود که نسبت به 9 ماهه ی سال قبل 8 درصد رشد را به ثبت رساند.

تداوم سیر نزولی واردات فولاد
در دوره ی مورد بررسی آمارهای واردات نشان از تداوم سیر نزولی اقلام فولادی می دهد که این به شمش و تولیدات فولادی مربوط می شود و بین 16 تا 92 درصد کاهش را نشان می دهد.
شمش فولادی رقم 3 هزار تن واردات داشته و نسبت به 9 ماهه ی سال قبل که 27 هزار تن بود، 89 درصد کاهش دارد.
واردات تولیدات فولادی (مقاطع طویل و تخت) هم 392 هزار تن در 9 ماهه ی سال جاری بود که نسبت به 730 هزار تن سال قبل ، 46 درصد کاهش دارد.
 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0