031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

صادرات ۴۰۰ هزار تنی فولاد در دو ماهه اول سال ۹۹
یکشنبه 25 خرداد 1399 بازدید : 370

 

عملکرد صادرات فولاد در دو ماهه ی نخست سال به گونه ای است که می توانیم بگوییم با صدور 404 هزار 644 تن شمش فولادی و تولید دیگر محصولات فولادی مواجه هستیم. آمارها در کشور به گونه ای است که در سال جدید با افزایش صادرات روبرو خواهیم بود. برپایه جداول آماری شرکت‌های ذوب آهن، فولاد مبارکه، فولاد خوزستان، هرمزگان، کاوه جنوب، فولاد بناب(میلگرد) و چادرملو حاکی است، اردیبهشت ماه امسال مجموع صادرات شمش و تولیدات فولادی واحدهای مزبور به ۱۸۳ هزار و ۵۲ تن رسید که در مقایسه با ماه مشابه در سال ۹۸ به میزان ۷۰ درصد کاهش دارد.


بیشترین رشد صادرات در زمینه میلگرد


 جداول مورد بررسی گویای آن است که فولاد بناب با صادرات چهار هزار و ۵۵۰ تن میلگرد در دو ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۸ رشد ۳۴۹ درصدی دارد و ضمن اینکه در اردیبهشت ماه با صدور سه هزار و ۶۰۱ تن میلگرد در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته ۲۵۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.


کاهش ۹۱ درصدی صادرات مبارکه


 برابر داده‌های مورد بررسی صادرات فولاد مبارکه در دو ماهه امسال کاهش عملکرد داشت که با صدور ۱۵ هزار و ۶۳۲ تن افت ۹۱ درصدی را ثبت کرد.ضمن اینکه در اردیبهشت ماه نیز صادرات این واحد صنعتی با رقم هفت هزار و ۲۱۰ تن بالغ بر ۹۴ درصد در مقایسه با ماه مشابه پارسال کاهش داشت.


افزایش تقاضا فولاد در بازار داخلی


 بررسی کارشناسان بازار فولاد گویای آن است که افت صادرات به معنی افزایش عرضه در بازارهای داخلی است و مرتبط با رشد مصرف یا تقاضای انبار‌سازی برای آینده بوده و لازم است بررسی تکمیلی بر روی ریشه این امر انجام شود تا صادرات آسیب نبیند.  ضمن اینکه دست اندرکاران بازار فولاد موجودی پایین انبارهای فولادسازان را یکی از عوامل، نزول صادرات می‌دانند.


رشد چهار درصدی تولید فولاد سازان


  فولاد سازان بزرگ در دوره دو ماهه نخست امسال چهار میلیون و ۶۹۷ هزار تن شمش تولید کردند که در مقایسه با دوره مشابه پارسال که چهار میلیون و ۵۲۹ هزار تن تولید شده بود، چهار درصد افزایش نشان می‌دهد. ایران در بین ۱۰ فولاد ساز بزرگ جهان جای دارد و پیش‌بینی شده که میزان تولید امسال به ۲۸ میلیون تن برسد.

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0