031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

صادرات ۸.۸ میلیون تن شمش و تولیدات فولادی
ﺳﻪ شنبه 6 اسفند 1398 بازدید : 369

براساس جداول آماری در دوره ی 10 ماهه ی سال جاری صادرات شمش و تولیدات فولادی به بیش از 8.8 میلیون تن رسید که این میزان بیش از 66 درصد شمش می باشد.
در مدت مذکور 5 میلیون و 821 هزار تن شمش فولادی و 2 میلیون و 984 هزار تن تولیدات فولادی صادر شده است.

صادرات شمش فولادی در دوره ی 10 ماهه (منتهی به دی) در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رقم 3 میلیون و 972 هزار تن بود، نشان دهنده ی رشد 47 درصدی می باشد، که در این ارتباط صادرات بیلت و بلوم با رقم 4 میلیون و 95 هزارتن نسبت به مدت مشابه سال گذشته که 2 میلیون و 511 هزار تن بود 63 درصد افزایش دارد.
همچنین میزان اسلب صادراتی در مدت این گزارش به رقم یک میلیون و ۷۲۶ هزار تن رسید که نسبت به یک میلیون و ۴۶۱ هزار تن در ۱۰ ماهه ۹۷ رشد ۱۸ درصدی را نشان می دهد. علاوه براین در بخش صادرات تولیدات فولادی ( مقاطع طویل و تخت) در مجموع رقم دو میلیون و ۹۸۴ هزار تن ثبت شد که نسبت به دو میلیون و ۳۹۶ هزار تن در ۱۰ ماهه سال ۹۷ افزایش ۲۵ درصدی یافت.
سهم مقاطع طویل فولادی در ۱۰ ماهه امسال دو میلیون و ۲۷۱ هزار تن شد که در مقایسه با یک میلیون و ۶۶۵ هزار تن عملکرد دوره مشابه پارسال افزایش ۳۶ درصدی دارد.
صادرات مقاطع تخت فولادی نیز در این مدت 713 هزار تن به ثبت رسید و در مقایسه به دوره مشابه سال گذشته که 731 هزار تن بود، 2 درصد کاهش داشت.
بیشترین میزان صادرات تولیدات فولادی در دوره مورد بررسی مربوط به میلگرد با رقم یک میلیون و ۹۱۹ هزار تن است و نسبت به دوره مشابه در سال ۹۷ که یک میلیون و ۲۹۲ هزار تن بود، ۴۹ درصد رشد دارد.همچنین در بخش صدور مقاطع تخت فولادی بیشترین سهم مربوط به ورق گرم با رقم ۴۶۷ هزار تن است که در مقایسه با ۵۴۹ هزار تن عملکرد ۱۰ ماهه ۹۷ کاهش ۱۵ درصدی را نشان می دهد.

آهن اسفنجی، گندله و کنسانتره سنگ آهن  
آهن اسفنجی نیز طی مدت مذکور رقم 886 هزار تن ثبت شد که نسبت به 503 هزار تن مدت مشابه سال گذشته رشد 76 درصدی را نشان می دهد.
آمارهای انجمن مزبور نشان دهنده صادرات دو میلیون و ۴۱۵ هزار تن گندله سنگ آهن در دوره این گزارش را نشان می دهد و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که دو میلیون و ۳۳ هزار تن بود، رشد ۱۹ درصدی دارد.علاوه براین صدور کنسانتره سنگ آهن در ۱۰ ماهه امسال رقم سه میلیون و ۵۷۹ هزار تن را نشان می دهد و در مقایسه با سه میلیون و ۵۱۸ هزار تن عملکرد دوره مشابه پارسال رشد دو درصدی دارد.
 پیش از این اعلام شد تولید شمش فولادی در دوره ۱۰ ماهه امسال(منتهی به دی) به رقم ۲۲.۸ میلیون تن رسید که نسبت به دوره مشابه سال قبل افزایش ۱۱ درصدی دارد.
 فولادسازان کشور در دوره این گزارش، ۲۲ میلیون و ۸۷۳ هزار تن شمش فولادی تولید کردند در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۲۰ میلیون و ۶۷۹ هزار تن ثبت شده بود.
همچنین فولادسازان در ۱۰ ماهه امسال، ۱۶ میلیون و ۵۹۵ هزار تن انواع مقاطع فولادی (تیرآهن، ناودانی، میلگرد، نبشی، انواع ورق) تولید کردند. آمار تولیدات این بخش در مدت مشابه سال گذشته، ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تن بود.

تولید ۲۳.۶ میلیون تن آهن اسفنجی
در دوره 10 ماهه سال جاری تولید آهن اسفنجی به رقم 23 میلیون و 687 هزار تن رسید که در مقایسه به مدت مشابه سال قبل (21 میلیون و 964 هزار تن) 8 درصد رشد را نشان می دهد. میزان تولید کنسانتره نیز 39 میلیون و 342 هزار تن بود و نسبت به سال گذشته که 38 میلیون و 166 هزار تن بود 3درصد افزایش یافت.
همچنین تولید گندله به رقم 34 میلیون و 368 هزار تن رسید و در مقایسه به مدت مشابه سال قبل که 35 میلیون و 106 هزار تن بود 2 درصد کاهش یافت.

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0