031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

صادرات 10 میلیون تن مواد اولیه فولادی
ﺳﻪ شنبه 3 دی 1398 بازدید : 495

 

از آن جا که مشکل اصلی صنعت کمبود مواد اولیه است در سال حدود 10 میلیون تن مواد اولیه مورد نیاز داخلی صادر می شود و این در حالی است که شرکت های داخل کشور با کمبود عرضه مواجه هستند. مدیر عامل آریان فولاد گزارش داد عرضه ی درست مواد اولیه مورد نیاز صنعت فولاد موجب ایجاد اشتغال و افزایش صادرات خواهد شد.

در حال حاضر مواد اولیه عرضه شده، بالاتر از قیمت بازار است. برای مثال قیمت پایه شمش در بازار 3 هزار و 100 تومان است، درصورتی که امروز در بورس با نرخ 3 هزار 800 تومان عرضه می‎شود. این مواد اولیه می‎تواند به تولیدکنندگان عرضه شود تا آنها تولید و صادر کنند که در این صورت به ایجاد اشتغال و ارزش افزوده بیشتری دست پیدا خواهیم کرد.
مدیرعامل نورد آریان فولاد با بیان اینکه برای رفع مشکلات این صنعت باید بر روی اشباع بازار داخلی تمرکز کرد، گفت: برای اینکه عطش بازار داخل را حفظ کنند، عرضه مواد اولیه کمتر از میزان تقاضا انجام می‎شود. برای مثال 100 هزار تن مواد اولیه مورد نیاز است، درحالی که 8 تا10 هزار تن عرضه می‎شود .


وی تصریح کرد: دود این تفاوت قیمت‎ها به چشم مصرف کنندگانی می‎رود که مواد اولیه 3 هزار تومانی را با ارزش افزوده و رقابت با قیمت 5 هزار تومان خریداری می‎کنند.
وی با اشاره به تاثیر تحریم‎ها در تولیدات این صنعت گفت:‌ با توجه به تحریم‎ها تامین قطعات و لوازم یدکی با مشکل مواجه شده است و نمی‎توانیم محصولات دارای کلاس بالاتر را از کشورهای دارای تکنولوژی‎های برتر خریداری کنیم. 6 ماه است که هیچ راهی را نمی‎توانیم پیدا کنیم تا مواد اولیه مورد نیازمان را حتی از هند خریداری کنیم. زیرا تمام راه‌های تجاری هند نیز بسته شده است.


همچنین وضعیت صادرات کشور امسال 20 تا 30 میلیون دلار صادرات داشته است اما با افزایش قیمت 20 تا 30 درصدی بنزین در رفت آمد پرسنل کارخانه ها مشکلاتی را ایجاد کرده است و کارمندان با تقاضای حقوق بیشتر را دارند .

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   1