031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

صنعت فولاد اروپا در انتظار رکود مشابه سال ۲۰۰۹
یکشنبه 24 فروردین 1399 بازدید : 344

ممکن است پاندمی ویروس کرونا سبب افت شدید تولید فولاد در اروپا شود زیرا هنوز تولید فولاد حوزه یورو پس از رکود مالی سال های 2007 و 2008 به طور کامل بهبود نیافته است. واضح است که صنعت فولاد اروپا با همه گیری کرونا آسیب جدی می بیند.
تقاضای فولاد برای دو مصرف کننده مهم فولاد که بخش های ساخت وساز و خودرو سازی هستند کاهش یافته و در هفته گذشته انجمن خودروسازان اروپا اعلام کرد ضرر ناشی از این پاندمی بیش از 1.2 میلیون اتوموبیل می باشد. موسسه پلاتس برآورد کرده حدود 55 هزار تن در روز از تقاضای فولاد بخش خودروسازی اروپا به علت تعلیق تولید خطوط اتومبیل سازی اروپا کاسته شده است.
بخش ساخت و ساز نیز در برخی کشورها به دلیل قرنطینه های اخیر تحت فشار است و تقاضای فولاد آن کمتر شده است.
برخی از تحلیلگران می گویند که تولید فولاد اروپا مشابه سال ۲۰۰۹ کاهش می یابد چون تولید کننده های فولاد باید به رکود تقاضا واکنش صحیح نشان دهند.
سال ۲۰۰۹ تولید فولاد خام اروپا از ۱۹۹ میلیون تن ۲۰۰۸ به ۱۳۹ میلیون تن رسید. در حالی که سال ۲۰۱۹ حدود ۱۵۹ میلیون تن و ۵ درصد کمتر از سال ۲۰۱۸ بود.
همچنین مواد اولیه فولادسازی نیز با کاهش تقاضا روبروست از جمله تولید چدن حوزه یورو سال ۲۰۱۹ حدود ۸۷ میلیون تن ثبت شد که خیلی از اوج ۱۱۶ میلیون تن سال ۲۰۰۷ کمتر بود. فولادسازان اروپایی مصرف کمتری از  سنگ آهن  برزیل دارند  از این رو شرکت واله سهم بیشتری را به بازار آسیا، خاور میانه و امریکا تخصیص داده است.
کورهای بلند زیادی اکنون در سراسر اروپا از جمله فرانسه، آلمان، اتریش، ایتالیا، اسپانیا به طور موقت تعطیل شده اند و خطوط تولید زیادی با کاهش شدید فعالیت روبرو می باشند.

 

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0