031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

صنعت فولاد اروپا دستخوش تحولات سیاسی می‌شود
دوشنبه 13 آبان 1398 بازدید : 538

افزایش درگیری‌های تجاری بین امریکا و چندین تن از شرکای تجاری اصلی آن و بی‌ثباتی ادامه دار مربوط به برگزیت بر صنعت فولاد اروپا تاثیر می‌گذارد.
مصرف فولاد اروپا ۷.۷ درصد به صورت سالانه در سه ماهه دوم سال میلادی کاهش یافت. این رقم در سه ماهه اول ۱.۶ درصد بود. روند منفی تقاضای فولاد نتیجه ادامه رکود در بخش تولید اتحادیه اروپا به خاطر ضعف صادرات و سرمایه‌گذاری است که در سه ماهه دوم امسال شدیدتر شده بود. تخمین زده می‌شود که این رکود تا پایان سال ادامه داشته باشد و تا سه ماهه دوم ۲۰۲۰ رونقی در کار نخواهد بود.
اکسل اگرت، دبیرکل مجمع فولاد اروپا گفت: رکود در بخش تولید در اتحادیه اروپا به این زودی‌ها بهبود نمی‌یابد و امسال و سال آینده با اختلال‌ فزاینده در واردات و بی‌ثباتی بالاتر با افزایش اقدامات حفاظتی اتحادیه اروپا دست و پنجه نرم خواهیم کرد. 
 انتظار می‌رود شرایط از نیمه دوم ۲۰۲۰ کمی بهتر شود گرچه خطرات مربوط به اختلال در واردات و ادامه مازاد ظرفیت جهانی همچنان ادامه دارد و رکود، بازار فولاد اروپا را تهدید می‌کند. انتظار می‌رود مصرف فولاد در ۲۰۲۰، ۱.۴ درصد افزایش یابد.
 رکود فعالیت‌های صنعتی تنها اروپا را تحت تاثیر قرار نداده است بلکه کل جهان از آن ضربه خورده است. پیش‌بینی می‌شود بخش‌های مصرف‌کننده فولاد در اتحادیه اروپا ۰.۴ درصد در ۲۰۱۹ و ۰.۶ درصد در ۲۰۲۰ رشد داشته باشند.
 

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

1