031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

صنعت فولاد استرالیا با انقلاب سبز خود را احیا می کند
دوشنبه 22 اردیبهشت 1399 بازدید : 405


براساس گزارشهای رسانه ای؛ استرالیا که یکی از تولید کنندگان بزرگ فولاد در جهان است تلاش می کند از نیروی باد و قدرت خورشیدی این کشور برای سستی چند دهه کاهش تولید فولاد ذینفع شود تا این صنعت مهم اما بحران زده را دوباره مرمت کند.
به گزارش خبرگزاری بلومبرگ از سیدنی، یک اندیشکده سیاستگذاری موسوم به موسسه «گراتان» روز دوشنبه اعلام کرد که استرالیا می تواند با استفاده از منابع سنگ آهن و هیدروژن تولید شده از انرژی تجدیدپذیر، حدود ۶.۵ درصد از بازار جهانی فولاد را به خود اختصاص دهد.

این اندیشکده در گزارش خود یادآور شد که استرالیا با این روش همچنین می تواند حدود ۶۰ میلیارد دلار آمریکا درآمد صادراتی سالانه داشته باشد و دهها هزار شغل تولیدی ایجاد کند.
فولاد به اصطلاح سبز (دوستدار محیط زیست) همچنین نیاز به زغال سنگ متالورژی، یک ماده اصلی در ساخت فولاد براساس روش های فعلی را کاهش می دهد. مصرف سنگ آهن و زغال سنگ چین که دو ماده اولیه اصلی فولاد سازی است و دو کالای صادراتی با ارزش برای استرالیا، سال ۲۰۱۹ به افزایش بودجه دولت استرالیا  کمک زیادی کرد.
در ابتدای سال 2019 رتبه جهانی استرالیا در صادرات فولاد 26 بوده است.
در این گزارش آمده است: تغییرات آب و هوایی، مشکلی جدی برای استرالیاست. این مساله، تهدیدی برای سلامتی و صنایع کشاورزی و گردشگری ماست، ولی دهها هزار استرالیای در صنایعی مشغول به کارند که به سوخت های فسیلی تکیه دارد.
فناوری تولید «هیدروژن سبز» هنوز در مرحله ابتدایی است و تلاش ها برای تبدیل آن به یک واقعیت تجاری، با بیشترین درجه در اروپا رو به پیشرفت است، جایی که سیاستگذاران برای کاهش آلودگی ها به سرعت اعمال فشار می کنند.
مدتهاست که صنعت فولاد استرالیا رو به نابودی است. این صنعت هم اکنون به عنوان بیست و ششمین تولید کننده بزرگ با تولید سالانه حدود 5.7 میلیون تن رده بندی شده است.
چین که اولین تولیدکننده در این بخش است، در سال ۲۰۱۹ حدود یک میلیارد تن فولاد تولید کرد که بیش از نیمی از تولید جهانی است.
 گزارش موسسه گراتان حاکی است: منابع فراوان باد و انرژی خورشیدی استرالیا به این معناست که می توانیم هیدروژن و فولاد سبز را ارزان تر از کشورهایی چون ژاپن، کره و اندونزی تولید کنیم.
این امر همچنین سبب ایجاد اشتغال در مناطق تحت سلطه صنایع زغال سنگ می شود، مناطقی که زندگی مردم با تمهیدات جهانی برای مقابله با تغییرات جوی ناشی از کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در خطر است.

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0