031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

صنعت لوله و پروفیل کشور به خودکفایی رسیده است
ﺳﻪ شنبه 14 آبان 1398 بازدید : 539

رئیس سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل ایران گفت: صنعت لوله و پروفیل کشور به خودکفایی رسیده اما با توجه به تحولات عرصه جهانی، باید تکنولوژی‌ها در این صنعت به‌روزرسانی شود. در غیر این صورت، قادر به رقابت با نمونه‌های مشابه خارجی نخواهیم بود.
امراله زمانی علویجه گفت: صنعت لوله و پروفیل یکی از صنایع اساسی است که بر دیگر صنایع تاثیر جدی می‌گذارد. این صنعت با چالش‌های بسیاری مواجه است. وی افزود: اکنون در صنعت لوله و پروفیل کشور بالغ بر 40 هزار نیروی انسانی مشغول به ‌کار هستند و سرمایه‌های عظیمی در این صنعت به ‌کار گرفته شده است. در حالی که کل ظرفیت فعال این صنعت به حدود 20 تا 30 درصد می‌رسد و باقی ظرفیت خالی و غیرفعال مانده است. خوشبختانه در صنعت تولید لوله به ‌ویژه لوله‌های قطور به خودکفایی رسیده‌ایم و کیفیت این محصول قابل رقابت با نمونه‌های مشابه خارجی است.
امراله زمانی علویجه گفت: خوشبختانه تولیدکنندگان توانسته‌اند محصولاتی را در این زمینه، با بالاترین کیفیت‌ها تولید کنند که حتی بازارهای صادراتی خوبی دارند. وی گفت: از کاربردهای نوین لوله در صنعت ساختمان، این است که لوله جایگزین مصنوعات قدیمی مانند تیرآهن و میلگرد در اسکلت ساختمان شده است و جدای از صنعت ساختمان، لوله در صنعت خودرو نیز مصرف می‌شود. 
کشور ما در تولید لوله‌های انتقال نفت و گاز نیز تقریبا به خودکفایی رسیده که نمونه اخیر آن، تولید لوله‌های انتقال نفت و گاز ترش است اما متاسفانه همچنان در این زمینه شاهد واردات انبوه لوله هستیم و تعاملی میان تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان وجود ندارد که از قابلیت‌های تولیدکنندگان داخلی لوله استفاده شود. در صورتی که برای صادرات لوله راه حل‌های منطقی یافته و مشکلات موجود برطرف شوند، این صنعت پتانسیل عظیمی برای صادرات خواهد داشت.
 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0