031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

ظرفیت ۵۵ میلیون‌ تنی فولادسازی در افق ۱۴۰۴
دوشنبه 4 آذر 1398 بازدید : 472

براساس آمار انتشار داده  شده از وزارت صنعت، معدن و تجارت در نیمه اول امسال از هفت طرح در بخش صنایع معدنی با سرمایه‌گذاری بیش از ۲۲ هزار و ۲۰۰.۱ میلیارد ریال بهره ‌برداری شد که سه طرح توسعه‌ای و چهار طرح ایجادی بودند.
 براساس جداول آماری وزارتخانه ذکر شده بر‌ای سه طرح توسعه‌ای  افزون بر هشت هزار و ۹۱۹.۷ میلیارد ریال صرف شد و به بهره‌ برداری رسید و در بخش صنایع معدنی ایجادی نیز برای چهار طرح بیش از ۱۳ هزار و ۲۸۰.۴ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شد و در نیمه نخست امسال مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
 همچنین مجموع اشتغال ایجاد شده برای طرح‌های توسعه ای و ایجادی 1779 نفر بوده در بخش توسعه‌ای ۷۵۶ نفر و بخش ایجادی برای چهار طرح اشتغال 1023 نفر شاغل شدند.
امسال انتظار این می رود که ظرفیت فولاد‌سازی کشور در بخش صنایع معدنی حداقل به ۴۰ میلیون تن برسد و میزان تولید هم ۲۶ تا ۲۸ میلیون تن شمش فولاد براورد شده است.
براساس سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ ظرفیت فولاد‌سازی کشور به رقم ۵۵ میلیون تن می رسد و همچنین پیش‌بینی می‌شود حدود ۴۰ درصد این رقم برای صادرات تخصیص یابد.
آمارهای موجود نشان می‌دهد که جمهوری اسلامی در حال حاضر در جایگاه دهمین فولاد ساز جهان قرار گرفته و تا سال ۱۴۰۴ انتظار این می رود که به جایگاه هفتمین فولاد ساز برسد.
 

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0