30 100 910 - 021

30 100 910 - 031

صداقت - کیفیت - رضایتمندی مشتری

عایق های حرارتی در ساختمان
ﺳﻪ شنبه 26 فروردین 1399 بازدید : 325

عایق های حرارتی در ساختمان ها نقش پررنگی را برای جلوگیری از هدررفت انرژی انجام می دهند. امروزه با پیشرفت شهرسازی و ساخت و ساز دسترسی به انرژی هایی مثل برق و گاز برای مردم مشکلات چندانی را به دنبال ندارد اما برای جلوگیری از هدررفت انرژی هایی انرژی از عایق حرارتی استفاده می شود. در ساخت و سازهای اصولی و بدون نقص در ساختمان ها باید از عایق های حرارتی استفاده کرد، زیرا عایق بندی پنجره ها، درب و دیوارهای ساختمان با گذشت بعد از چند سال کیفیت اولیه ی خود را از دست خواهند داد. از جمله نکاتی که در تهیه ی عایق ها باید رعایت شود  جنس عایق براساس نیازی که داریم، توجه به مفید بودن عمر عایق های حرارتی با توجه به میزان ضخامت و نیاز مشتری در ساختمان سازی، توجه به شرایط محیطی مثل دما همه ی این ها از جمله نکاتی هستند که در موقع خرید باید حتما آن ها را در نظر گرفت. شیشه ی اسفنجی، پشم شیشه، پشم سنگ، الیاف معدنی، تخته های فیبری، تخته چوب، پنبه ی فشرده، عایق های پلاستیکی همه از جمله موارد پرکاربرد عایق های حرارتی است.


عایق های پلاستیکی:


تنوع در این نوع عایق ها بالاست و هر کدام برای هدف های مختلفی به کار گرفته می شود و این نوع عایق ها به دلیل سبک بودن و نصب راحت و آسان از محبوبیت بالاتری برخوردارند. این نوع عایق ها انواع مختلفی دارد مثل عایق های پلی اتیلن، فوم های پلی استایرن، فنولیک، پلی اتیلن، پلی یورتال.


ویژگی های مهم در عایق های حرارتی:


این عایق ها در برابر فشار مقاوم هستند و اگر تحت فشار قرار گیرن توانایی تحمل فشار را نیز دارند. مقاوم در برابر رشد قارچ ها، که از مهم ترین نکاتی است که در روند ساختمان سازی برای حفظ بهداشت و تمیزی کاربرد دارد و عدم نصب این عایق ها باعث رشد قارچ ها و میکروب ها می شود. این عایق ها همچنین در برابر اشعه ی ماورا بنفش مقاوم است. بالا بودن کشش در برابر انقباض و انبساط نیز از جمله مزایایی است که این عایق ها می توانند داشته باشند.
 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0