031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

علت نوسان 1000 تومانی قیمت آهن طی یک روز؟
شنبه 13 اردیبهشت 1399 بازدید : 364

حمیدرضا رستگار رئیس اتحادیه آهن و فولاد بیان کرد: ما علت اینکه چه اتفاقی در بازار افتاده که طی یک روز قیمت آهن 1000 تومان نوسان پیدا می کند را نمی دانیم. ما در  جریان تصمیم گیری ستاد تنظیم بازار، بورس و فعالیت عرضه محصولات توسط کارخانه ها به بازار نیستیم.
وی با اشاره به اینکه این روزها بازار آهن با نوسان قیمتی روبرو است، اظهار داشت: هزار میلیارد تومان منابع مالی در این بازار در حال تبادل است اما باید پرسید چرا در بازاری که نیاز 17 میلیون تنی دارد هیچ نظارتی بر قیمت ها انجام نمی شود.
ایشان با طرح این سوال که چرا باید ورق بلند در بورس 6 تا 7 هزار تومان قیمت بخورد اما در بازار با 10 هزار تومان بفروش برسد، افزود: سود این اختلاف قیمت ها به جیب چه کسانی می رود چرا هیچگونه شفاف سازی در بخش قیمت و فروش آهن و ورقهای فولادی وجود ندارد.
رستگار تصریح کرد: ما علت اینکه چه اتفاقی در بازار سبب شده که قیمت آهن 1000 تومان نوسان پیدا کند را نمی دانیم. ما در جریان تصمیم گیری ستاد تنظیم بازار، بورس و فعالیت عرضه محصولات توسط کارخانجات به بازار نیستیم چگونه در این شرایط قیمت ها را محاسبه کنیم؟
وی اضافه کرد: وضعیت بازار آهن قابل قبول نمی باشد و دستگاه نظارتی باید وارد عمل شوند و علت نوسانات قیمت ها را مورد بررسی قرار دهند. 

 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0