031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

فاجعه و رانت عظیم در صورت خروج فولاد از بورس کالا
ﺳﻪ شنبه 7 مرداد 1399 بازدید : 329رضا شهرستانی عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد اعلام کرد: درصورتیکه فولاد از بورس کالا خارج شود شاهد فاجعه و رانت عظیمی خواهیم بود.

وی بیان کرد: هیچ خبر یا نامه ای در خصوص خروج محصولات فولادی از بورس کالا به انجمن ابلاغ نشده ، اگر هم قرار باشد همچین اتفاقی صورت گیرد (که به نظرم محال است) ، فاجعه به بار خواهد آمد و بازار فولاد به شدت دچار التهاب و رانت خواهد شد. 
وی افزود: خروج احتمالی محصولات فولادی از بورس کالا خلاف کل سیاست های دولت و وزارت صمت است. اولا این شایعه اصلا معتبر نیست؛
دوم آنکه بورس کالا، محلی برای شفاف سازی است ولی همین حالا که وزارت صمت به دنبال کنترل قیمتها در بورس است و شاهد اختلاف قیمت های بورس با کف بازاریم ، زمینه ایجاد رانت فراهم شده حالا شما فکر کنید کل معاملات فولاد از بوس کالا خارج شود که نتیجه آن، تولید رانتی وحشتناک در اقتصاد است. این فعال صنعت فولاد ضمن تاکید بر اینکه خروج فولاد از بورس کالا به سود صنعت فولاد نیست بیان کرد: خروج از بورس کالا ، شفافیت فعلی که در بازار موجود است را به کلی از بین می برد و قیمتها نه تنها کاهش نخواهد یافت ، بلکه افزایش دو چندانی هم خواهد داشت. 
شهرستانی با اشاره به وضعیت بازار فولاد قبل از راه اندازی بورس کالا اظهار کرد: بد نیست اتفاقات سالهای قبل را هم به یاد آوریم. در سالهای گذشته از راه اندازی بورس کالا ، حواله محصولات فولادی در بازار دست به دست می چرخید و سبب ایجاد قیمت های کاذب می شد و با این تفاسیر بعید است این اتفاق رقم بخورد.

 

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0