30 100 910 - 021

30 100 910 - 031

صداقت - کیفیت - رضایتمندی مشتری

فولاد
چهارشنبه 7 اسفند 1398 بازدید : 351

 

آلیاژی از آهن که بین 0/002 تا 1/2 درصد وزن آن کربن است و به کمک تغییر در درصد کربن و عناصر آلیاژی می توان عملیات قابل کنترلی را روی این عنصر به وجود آورد.

 

عنصر های آلیاژی فولاد عبارت اند از:


گوگرد، نیکل، فسفر، مس، کربن که کاهش یا افزایش هر کدام از این عناصر در مقاومت فولاد متفاوت هستند.
 

گوگرد: باعث کاهشش استحکام فولاد و تردی آن می شود و می تواند باعث افزایش قابلیت ماشین کاری شود.

نیکل: سختی و استحکام فریت (میدان مغناطیسی یا همان قابلیت آهن ربایی) را بالا می برد  که می تواند دمای شکسته شدن فولاد را کاهش دهد.

فسفر: این عنصر نیز عملکردی متناسب با گوگرد دارد و می تواند باعث استحکام فولاد و همچنین افزایش تردی شود.

مس: این عنصر بیشتر برای کاربرد های دریایی قابل استفاده است.

کربن: این عنصر نشان دهنده ی جنس فولاد است که افزایش میزان کربن می تواند استحکام فولاد را بالا برده و کشش نهایی این محصول را افزایش دهد.

فولاد به دلیل استحکام بالایی که دارد در میان عناصر محبوب ترین است اما لازم به ذکر است زمانی که میزان کربن محلول در آن افزایش یابد می تواند قابلیت جوشکاری را کاهش و شکنندگی فولاد را افزایش دهد.


موارد مورد استفاده ی فولاد:


در ساختمان سازی، ساخت مقاطع فولادی از جمله: تیرآهن، میلگرد، نبشی و ناودانی و... همچنین در سازه های زیر ساختی ابزار ها، کشتی ها، ماشین آلات و عواملی در این قبیل اشاره کرد که فولاد در طی فرآیند های انجام شده مواد اولیه ی این صنایع را تامین می کند.
 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0