30 100 910 - 021

30 100 910 - 031

صداقت - کیفیت - رضایتمندی مشتری

قالب بندی بتنی در فونداسیون ساختمان سازی
دوشنبه 25 فروردین 1399 بازدید : 325

نام دیگر قالب های بتنی قالب مدولار است که در اندازه های مختلف تولید می شود. در اتصال این نوع قالب های بتنی، نیازمند قطعاتی هستند.از جمله قطعه های مورد نیاز برای اتصال این قالب نیاز به کلمیس، گیره های توسط و بلند، گیره ی لوله به لوله، میان بلت، بلت عصایی، گیره ی متوسط مغزی چدنی و... است.


قالب یوبوت:


از این قالب جهت ایجاد حفرهی درون دال بتنی استفاده می شود. این کار موجب می شود تا بتن ناکارآمد حذف شود و باعث سبک تر شدن دال شود. به طور کلی چهار مدل قالب یوبوت موجود است. قالب یوبوت تک، قالب یوبوت دویل، قالب یوبوت باوی، قالب یوبوت پلی استایرن که در زیر به طور مختصر درباره ی قالب ها و وظایف و عملکرد آن ها را بررسی خواهیم کرد.


قالب وافل:


 از جمله قالب های مدرن است که در ساختمان سازی به عنوان قالب های سقفی استفاده می شود. این قالب از لحاظ اینکه به صورت مشبک مانند است بیشتر سقف را می پوشاند. این قالب نیز مزایایی دارد از جمله اینکه در برابر صوت و گرما عایق هستند. این قالب به دلیل اینکه نیازمند تجهیزات خاصی ندارد محبوبیت خاص خود را نیز دارد.


نکات مهم در قالب برداری فونداسیون:


اگر این قالب ها قبل از اینکه دوره ی مراقبت انجام شود برداشته شود و مراقبت ها و اصول قالب برداری رعایت نشود قالب بندی دچار مشکل خواهد شد. قالب بندی در هر نوع قالبی باید به صورت مرحله مرحله انجام شود و از ضربه خوردن به آن ها جلوگیری شود. همچنین هنگامی باید این قالب ها برداشته شود که این قالب ها تحمل نیرو های مختلف وارد شده به خود را داشته باشد تا زمانی که قطعات بتنی مقاومت لازم برای تحمل بار را نداشته باشد نباید قالب های باربر و پایدار را برداشت.
 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0