031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

قطع صادرات فولاد برای کاهش قیمت‌ها
یکشنبه 14 اردیبهشت 1399 بازدید : 370

 

حسن خسته بند عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به ضروری بودن قطع صادرات فولاد برای کاهش قیمت ها در بازار داخلی، بیان کرد: وزارت صمت و وزارت راه و شهرسازی باید نسبت به ساماندهی فولاد کشور اقدام کنند، به طور حتم اگر این امر محقق شود، به بهبود وضعیت بازار ساخت و ساز می توان امیداور بود.

وی از افزایش چندبرابری قیمت فولاد در ماه های اخیر با وجود یارانه های دولتی به این حوزه و تاثیر مستقیم آن به صنعت ساختمان سازی انتقاد کرد و گفت: قطعا یکی از علل اصلی در افزایش قیمت مسکن در سالهای اخیر، افزایش قیمت مصالح ساختمانی به ویژه فولاد بوده است، در این مدت شاهد افزایش قابل توجه این محصولات در کشور بوده ایم.

 

فولادی ها در کشور خودمختار عمل می کنند

نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه تولیدکنندگان و فعالان صنعت فولاد در کشور به نوعی خودمختار عمل می کنند و به نظر من وزارتخانه های مربوطه نمی توانند حریف اقدامات و تخلفات این تولیدکنندگان شوند.

 

تولیدکنندگان و فعالان فولاد در کشور به صورتی مافیایی عمل می کنند

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی تولیدکنندگان و فعالان فولاد در کشور به صورتی مافیایی عمل می کنند، گفت: براساس آمارها در مدت سه سال گذشته، قیمت آهن از حدود دو هزار تومان به حدود هفت هزار تومان رسیده است، مدیران فولادی علت افزایش قیمت ها را افزایش نرخ دلار و مسائل دیگر اعلام می کنند، اما مگر می شود که یک محصول تولید داخل به این میزان تحت تأثیر این شاخص ها باشد.

 

قطع صادرات فولاد به خارج از کشور راهکار مدیریت قیمت فولاد در بازار داخلی

خسته بند راهکار مدیریت قیمت فولاد را قطع صادرات فولاد به خارج از کشور دانست و گفت: به یقین اگر صادرات فولاد قطع شود، بازار می تواند در عرضه و تقاضا به تعادل برسد، در شرایط کنوکی صادرات فولاد سبب شده بازار داخلی با کمبود مواجه شود و این مسئله موجب افزایش قیمت ها شده است.
عضو کمیسیون عمران مجلس بیان کرد: در سال های اخیر شاهد کمبود مواد غذایی و محصولات کشاورزی در بازار داخلی بودیم و مسئولان دستور قطع صادرات این محصولات را صادر می کردند تا با توزیع این محصولات در داخل کشور، قیمت ها متعادل شود، اکنون این رویکرد در مورد محصولات فولادی نیز باید اجرا شود.
ایشان تصریح کرد: وزارت صمت و وزارت راه و شهرسازی باید نسبت به ساماندهی بازار مصالح ساختمانی به ویژه صنعت فولاد کشور اقدام کنند، به طور حتم اگر این امر محقق شود، به بهبود وضعیت بازار ساخت و سازی می توان امیدوار بود.

 

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0