031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

قیمت‌گذاری دستوری به نفع فولادسازان نیست
ﺳﻪ شنبه 19 فروردین 1399 بازدید : 437

سید رضا شهرستانی عضو هیات مدیره انجمن فولاد ایران بیان کرد: به علت شرایط اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور و همچنین افت قیمت شدید نفت بین المللی و کاهش تقاضا در ابتدای سال جاری شاهد شرایط خوبی نیستیم.
شهرستانی درباره استراتژی شرکت‌های فولادی برای ادامه فعالیت در شرایط فعلی و همچنین پسا کرونا نیز گفت: یکی از مهم ترین مواردی که به ادامه فعالیت شرکتهای فولادی می تواند کمک کند، این است که وزارت صنعت، معدن و تجارت در قیمت گذاری دخالتی نداشته باشد.
وی با این مطلب در ادامه افزود: باید اجازه داد تا عرضه و تقاضا یکدیگر را در بازار پیدا کنند و تولیدکنندگان و خریداران بتوانند با یکدیگر به تجارت بپردازند؛ ولی اگر قیمت گذاری دستوری ادامه یابد شرایط مناسبی نخواهیم داشت و امکان دارد زنجیره تولید قطع شود و عواقب خوبی برای صنعت فولاد نخواهد داشت.
طبق گفته ی ایشان، شرایط باید در ادامه راه بهبود یابد و تولیدکنندگان بتوانند محصولات خود را به فروش رسانند چراکه در غیر اینصورت با توجه به نزولی شدن قیمت ها با مازاد تولید مواجه می شویم و ادامه فعالیت تولیدکنندگان را تحت تاثیر قرار می دهد.

 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0