031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

لزوم ارزانی قیمت خودرو در اثر پایین آمدن قیمت فولاد و ارز
ﺳﻪ شنبه 2 دی 1399 بازدید : 123

 

 

با توجه به اینکه نرخ ارز و مواد اولیه فولادی کاهش یافته است به طبع قیمت محصولاتی که به صورت زنجیره وار به هم متصل اند نیز باید کاهش پیدا کند. اما در این میان این مسئله برای تولید کنندگان به وجود می آید که آیا هزینه ی تمام شده برای تولید با سود شرکت برابری دارد یا خیر؟

 


در شرایط کنونی قیمت مواد اولیه و نرخ ارز کاهش یافته به همین دلیل شورای رقابت باید متناسب با کاهش قیمت ها بهای خودرو در کارخانه را کاهش دهد.
بنابراین هزینه های سربار از ضرر و زیان کارخانه ها نباید تاوان هزینه های خود را از خریداران طلب کنند. نماینده مردم قزوین و آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی افزود: از آنجا که حدود 25 درصد قیمت خودرو مربوط به نرخ ارز است باید با اُفت نرخ دلار، قیمت خودرو نیز کاهشی شود از سوی دیگر قیمت فولاد به حدود 10هزار تومان رسیده، بنابراین باید قیمت خودرو درب کارخانه ارزان شود.

 


قیمت خودرو بیش از بهای واقعی است

 


این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه اگر شواری رقابت قیمت خودرو درب کارخانه را متناسب با اُفت هزینه‌های تولید کم نکند، کارآمدی این شورا زیر سوال می‌رود، اضافه کرد: شورای رقابت و سازمان حمایت از مصرف‌کننده در قیمت‌گذاری خودرو به اسناد حسابداری خودروسازی‌ها توجه می‌کند در حالی که این اسناد با هزینه‌های سربار آنها محاسبه می‌شود.


عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر قیمت خودرو بیش از بهای واقعی است، تصریح کرد: هرچند خودروسازن ادعا می‌کنند، زیان‌ده هستند اما باید با کاهش هزینه‌های سربار از ضرر و زیان خود جلوگیری کنند، مصرف کننده نباید تاوان هزینه‌های سربار خودروسازان را بدهد.
 

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

1