031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

لوله مانیسمان و کاربرد های آن
چهارشنبه 3 اردیبهشت 1399 بازدید : 487

 

لوله مانیسمان از جمله پرکاربرد ترین محصولات لوله است و در تجیزات صنعت لوله کشی به خصوص در صنایع نفت، گاز و پالایشگاه های پتروشیمی کاربرد دارد. لوله ی مانیسمان یا لوله ی بدون درز لوله ای است که به وسیله ی نورد گرم تولید می شود و هیچ نوع جوشکاری بر روی آن صورت نگرفته است . کیفیت این لوله ها بسیار بالا بوده و در برابر فشار و تنش از مقاومت خوبی برخوردار هستند. عمده ی مصرف لوله های مانیسمان در صنایع نفت و گاز است. لوله ها تا قطر 24 اینچ و در طولهای 6 و 12 متری تولید می شوند زیرا اندازه های بزرگ تر از آن مقرون به صرفه نخواهد بود و هزینه ی بالاتری نسبت به تولید دیگر لوله ها دارند.
مواردی که می تواند بر قیمت محصول تاثیر گذار باشد، رده های این محصول است، هرچه ضخامت در این دیواره ها بیشتر باشد مسلما قیمت محصول بیشتر خواهد بود. همچنین هر چه ضخامت و دیواره های این لوله ها بیشتر باشد در برابر فشار ها و تنش های ناشی مقاوم تر خواهد بود. جنس لوله ی مانیسمان از جمله عوامل دیگری است که می تواند بر قیمت این محصول تاثیر بگذارد. از آن جایی که برای تولید لوله ی مانیسمان اغلب از آلیاژ های مختلفی استفاده می شود، تعیین مقاومت و کیفیت محصول بستگی به ترکیب نوع آلیاژی این محصول دارد. در سیستم های لوله کشی با توجه به حرارت و دیگر خواص فیزیکی و شیمیایی، آلیاژ استفاده شده برای تولید لوله از اهمیت بالایی برخوردار است. اتصالات مورد استفاده در لوله های مانیسمان از جنس کربن، استیل، استنلس استیل است که برخلاف خودشان بدون درز بوده و به صورت جوشکاری به لوله ها متصل می شوند و همچنین این اتصالات همانند خود لوله باید بسیار مقاوم باشد و تحمل فشار و دمای بالا را داشته باشد.

 

 

کاربرد لوله مانیسمان

 

 • صنایع دریایی

 

 • دیگ های بخار 

 

 • ساخت تجهیزات هیدرولیک 

 

 • ذخیره و انتقال هیدروژن 

 

 • انتقال سیالات و ساخت مخازن 

 

 • صنایع غذایی و دارویی 

 

 

لوله های مانیسمان می توانند از مواد گوناگونی ساخته شوند با توجه به نیاز مشتری مثال: 

 

فولاد ضد زنگ : صنایع شیمیایی و پزشکی 

 

مس : مبدل های حرارتی 

 

سرب : انتقال مواد شیمیایی ، اسیدی و خورنده 

 

چدن : انتقال آب و فاضلاب 

 

شیشه ای : فیبر نوری ، تجهیزات آزمایشگاهی  

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0