031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

مازاد ۱۳ میلیون تنی فولاد باید صادر شود
دوشنبه 25 آذر 1398 بازدید : 481

خلیفه سلطانی، سیاست های تنظیم بازار داخلی ایران با اشاره به پیش بینی تولید 28 میلیون تن فولاد در سال جاری گفت: در صورت ایجاد تقاضا در بازار داخل، مصرف فولاد در کشور نهایتا 15 میلیون تن خواهد بود و مازاد آن 13 میلیون تن فولاد در سال جاری و برای صادرات است.
سید رسول خلیفه ‌سلطانی با بیان اینکه از ابتدای سال وزارت صمت، هدف ۱۲ میلیون تنی را برای صادرات در نظر گرفته است اظهار داشت: با اینکه در سال های گذشته در امر صادرات رشد داشتیم اما بیشترین حجم صادراتمان ۹ میلیون تن بوده است. بنابراین برای آنکه حتی در شرایط تحریم بتوانیم به هدف بالاتر صادراتی برسیم به یک سیاست، همت و خیز قوی برای صادرات نیاز داریم که در این صورت امکان تحقق صادرات ۱۰ میلیون تنی وجود دارد.
وی افزود: اگر بخواهیم به این هدف برسیم، به جای اعمال سیاست های تنظیم بازار داخلی و ترس از کمبود در بازار یا افزایش قیمت ها در داخل، باید ترکیب سیاست های تنظیم بازار و سیاست های توسعه صادرات در یک پکیج با هم دیده شود تا تولیدکننده هم بتواند چرخ تولید را بچرخاند و هم بتواند با صادرات صورت گرفته ارز به کشور وارد کند.
 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0