30 100 910 - 021

30 100 910 - 031

صداقت - کیفیت - رضایتمندی مشتری

مراحل تولید رابیتس
پنج شنبه 5 تیر 1399 بازدید : 315

 

رابیتس توری فلزی است که به صورت مشبک به کار می رود. رابیتس را قبل از گچکاری نهایی برای زیرسازی بهتر سقف ها مورد استفاده قرار می گیرد. رابیتس را به صورت شبکه ی فرعی با استفاده از مفتول ها گالوانیزه که مخصوص رابیتس بندی است استفاده می شود. از رابیتس در سقف های کاذب جهت زیبا شدن و پوشانده شدن نمای زیرین کار استفاده می شود. اگرچه این محصول در سقف ها مورد استفاده قرار می گیرد و پر کاربرد می باشد اما معایبی را نیز با خود به دنبال دارد. از جمله مزایای رابیتس می توان به چسبیدن سریع ملات بر روی آن و عدم ترک خوردن اشاره کرد. رابیتس ها در انواع مختلف مسطح و برجسته موجود می باشند که هر کدام را به دلخواه می توان با توجه به نوع کارایی در ساختمان استفاده نمود. سقف های کاذب رابیتس شامل میلگرد و نبشی است و همچنین توری های گالوانیزه و گچ کاری در این سقف ها استفاده می شود. سرعت مناسب در اجرا و نصب این محصول و همچنین امکان ایجاد طرح های دلخواه از جمله مزایای آن می باشد. ابتدا ورق های گالوانیزه به صورت رول می باشد و عرض آن حدود یک متر است را در دستگاه رول باز کن گذاشته تا به سمت دستگاه برش برود. هر چه ضخامت ورق افزایش یابد تعداد ستون و وزن رابیتس افزوده می شود. ضخامت ورق رابیتس معمولا بین 0.4 تا 0.6 میلی در نظر گرفته می شود. با قرار دادن ورق در دستگاه مخصوص عملیات سرد و پرسکاری جهت ایجاد ستون ها و چشمه ها درست می شود. برگه های رابیتس در دستگاه گیوتین برش می خورند و توسط دستگاه کشش، ورق پرسکاری می شود و در نهایت برگ رابیتس تولید می شود. رابیتس ها بر اساس وزن، تعداد ستون ها، تعداد چشمه ها و سهولت در جا به جایی در بسته بندی های گوناگون قرار می گیرد.


رابیتس و کاربرد آن در ساختمان سازی:


در دیوارها و سقف کاذب
نماسازی ساختمان ها
المان های شهری
ترمیم ترک های ایجاد شده
سقف شیروانی


از جمله مزایای رابیتس می توان به در دسترس بودن مواد و مصالح و نیروی اجرایی آن اشاره کرد که سرعت مناسب در اجرا و نصب رابیتس ها سبب شده تا این محصول امروزه از پرکاربرد ترین محصولات برای استفاده در سقف به کار برده شود.

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0