031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

مشکلات اصلی فولاد سازان
چهارشنبه 22 آبان 1398 بازدید : 428

مهندس علی محمدی، مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان در مورد تامین مواد اولیه فولاد خوزستان و مشکلات پیش رو درمورد اینکه تامین کنندگان اصلی شرکت فولاد خوزستان، معادن گل گهر، چادرملو، گهر زمین، چغارت و توسعه فراگیر سناباد می باشند ، اظهار کرد: در این شرایط معادن وارد فاز تولید گندله شده‌اند و با افزایش ظرفیت تولید گندله معادن، طبیعتاً میزان تامین شرکت فولاد خوزستان کاهش خواهد یافت.اکنون وضعیت به صورتی شده است که میزان ذخیره شرکت در مقطعی از اواخر سال گذشته و برهه ای از سال جدید به صفر رسید. که میزان تولید واحدهای گندله‌سازی و احیاء و همچنین کیفیت آهن اسفنجی را تحت تاثیر شدید قرار می دهد.
وی با توجه به ظرفیت اسمی تولید گندله فولاد خوزستان تصریح کرد: شرکت فولاد خوزستان تشکیل شده از دو واحد گندله‌سازی به ظرفیت اسمی هر کدام ۲/۵ میلیون تن و مجموع پنج میلیون تن در سال است، اکنون این دو واحد توانایی تولید ۶/۴ میلیون تن گندله در سال را دارند. در سال‌های قبل بخشی از آهن اسفنجی مورد نیاز واحد فولادسازی را از سایر شرکت‌ها تامین کرده ایم و در حال حاضر با توجه به راه‌اندازی فولاد شادگان کمبود آهن اسفنجی از این شرکت تامین می‌گردد. از آنجایی که در سال‌های آتی پروژه فولادسازی فولاد شادگان نیز به بهره‌برداری رسیده و آهن اسفنجی آن شرکت به مصرف فولادسازی خودش اختصاص می‌یابد، تکمیل پروژه زمزم ۳ در فولاد خوزستان برای تامین کمبود آهن اسفنجی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
وی چشم انداز تولید گندله و فولاد در سال‌های آتی را اینگونه بیان کرد: با توجه به راه اندازی گندله‌سازی معادن و میزان استحصال سنگ آهن قطعا ارسال سنگ آهن از معادن کاهش خواهد داشت، در نتیجه تولید گندله مورد نیاز واحدهای احیاء با مشکل مواجه می شود و منجر به توقف و یا کاهش میزان تولید واحدها نیز می شود. اهمیت بالای تامین مواد اولیه در تولید فولاد و همچنین میل مدیران معادن به سمت احداث واحدهای فولادسازی باعث شده که در آینده جدی‌ترین و بزرگترین مشکل برای فولادسازان تامین مواد اولیه باشد که باید با همکاری معادن فکر اساسی برای این موضوع شود. فولاد خوزستان در همین راستا اقدام به خرید سهام شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد کرد.
 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0