031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

معادن زغال سنگ بیشترین آسیب را از شیوع ویروس کرونا داشته اند
شنبه 16 فروردین 1399 بازدید : 474

سعید صمدی، دبیر انجمن زغال سنگ ایران درمورد وضعیت معادن زغال سنگ پی شیوع کرونا ویروس بیان کرد: متاسفانه در بحران شیوع کرونا بسیاری از مشاغل با مشکلات و بحران روبرو شدند. در این بین بیشترین آسیب به بخش صنعت و معدن کشور خصوصا معادن زغال سنگ وارد شد.
صمدی افزود: شرایط کار در معادن زغال‌‌سنگ نسبت به سایر معادن متفاوت است. در معادن زغال‌سنگ کارگران در فاصله نزدیک به یکدیگر در حال فعالیت هستند و در یک شیفت کاری حدود 500 نفر کارگر وارد تونل می‌شوند و با توجه به چرخش هوا در داخل تونل، این شرایط طبیعتا ویروس به راحتی می‌تواند منتقل شود.
وی بیان کرد: بعد از پایان کار کارگر، محیط رختکن و مجموع موارد دیگر برای حوزه زغال سنگ شرایط بسیار سختی را  ایجاد کرده به گونه ای که هزینه ها را افزایش داده است و در بحث بهداشت سختگیری ها بیش از گذشته اعمال می شود.
 وی با بیان این‌که ریزش تعداد کارگران پس از شیوع کرونا در معادن زغال‌سنگ در مقایسه با سایر معادن دیگر بسیار بیشتر بوده است، گفت: با توجه به این‌که مسائل بهداشتی پس از شیوع ویروس کرونا بیش از گذشته در معادن رعایت می‌شود اگر کارگر مشکوک به بیماری باشد باید فورا از چرخه کار خارج شده و تحت درمان قرار گیرد. 
به گفته صمدی ویروس کرونا منجر به تعطیلی یک سری معادن بزرگ زغال‌سنگ شده است چرا که برخی معادن تعداد کارکنان بالایی دارند و به علت جلوگیری از ایجاد بحران معادن را تعطیل کرده‌اند. در نهایت بیشترین آسیب در پی شیوع ویروس کرونا در معادن زغال‌سنگ بوده است.
دبیر انجمن زغال‌‌سنگ ایران تولید کنسانتره زغال‌سنگ در سال 98 را حدود یک میلیون و 800 تا 2 میلیون تن دانست و افزود: این میزان در مقایسه با سال 97 تفاوت معنی‌داری نداشته است و تقریبا همان نرم را در سال 98 نیز در پیش گرفتیم و می‌توانم بگویم در این حوزه تحول خاصی در سال 98 نسبت به سال 97 نداشتیم.
ایشان با اشاره به تغییراتی که در سال گذشته در معاونت معدنی وزات صمت ایجاد شد، بیان کرد: امیداوریم با تغییرات ایجاد شده شاهد تحولات جدی در بخش معدن بخصوص معادن زغال سنگ باشیم زیرا دکتر اسماعیلی همدلی وهمراهی بسیار خوبی با بخش معدن کشور دارد. قبل از شیوع کرونا ویروس با ایشان جلساتی داشتیم که انشاءالله شاهد اتفاقات خوبی در این بخش پس از اتمام بحران کرونا باشیم.

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0