031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

معدنی ها فولاد ساز شدند
پنج شنبه 8 اسفند 1398 بازدید : 347

کاهش مواد اولیه ی مانند سنگ آهن باعث شد معدنی ها در عرصه ی فولاد سازی سنگ اهن خود را تامین کنند.
حمیدرضا عظیمیان مدیر عامل جدید فولاد مبارکه درخصوص تامین اضطراری سنگ‌آهن این کارخانه اعلام کرد: در راستای تامین نیاز مواداولیه "فولاد" و به‌منظور از دست ندادن بازار فروش این کارخانه و عدم توقف تولیدات در مدت ۱۰ ماه گذشته، ذخیره سنگ‌آهن و اسلب فولاد مبارکه به چرخه تولید وارد شده است.
وی ادامه داد: اگر روند تامین مواداولیه اصلاح نشود، احتمال آنکه بحران قیمتی در سال آتی گریبانگیر این کارخانه به‌خاطر نبود تولید شود، دور از ذهن نبوده و باید تدبیری برای تامین مواداولیه، اندیشید.
مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان تاکید کرد: از مهم‌ترین دلایلی که می‌توان مسبب کاهش مواداولیه‌ای مانند سنگ‌آهن دانست، حضور معدنی‌ها در عرصه فولادسازی بوده که سنگ‌آهن خود را بدین طور تامین می‌کنند.
مختار بخشیان معاون بهره برداری فولاد مبارکه نیز در ادامه افزود: کاهش ۱۵ درصدی که چرخه تولیدات فولادمبارکه تجربه کرد، عمدتا به‌دلیل مشکل کمبود مواداولیه است.
وی اضافه کرد: ذخیره ۱۰۰هزار تنی تختال فولاد مبارکه به مصرف رسیده و در سال جاری، واحد گندله‌سازی ما به زحمت می‌تواند به تولید ۶میلیون و ۷۰۰تنی تا پایان سال برسد یعنی حدود ۸۰۰ تا ۹۰۰ هزار تن با کاهش تولید روبه‌رو بودیم.

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0