031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

مقامت مهم نماد فولاد کجا است ؟ / بورس تا کجا رشد می کند ؟
یکشنبه 5 بهمن 1399 بازدید : 127

 

رشد بورس و نماد فولاد 

 

 بورس در محدوده یک میلیون و ۱۵۰ هزار واحد حمایت و روند شاخص کل صعودی شد اما برخی از کارشناسان عقیده دارند روند صعودی بازار سهام تا یک میلیون و ۴۵۰ هزار واحد ادامه دارد. اما برخی از کارشناسان عقیده دارند بورس در محدوده یک میلیون و ۲۰۰ هزر واحد متعادل خواهد شد.

 

علی خسروشاهی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت نیوز گفت : شاخص کل بازار سهام حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد تثبیت می شود و کف سازی می کند ، حتی می تواند تا عدد ۱/۳ میلیون واحدی صعود کند اما روند بورس به قیمت دلار بستگی دارد.

 

همچنین این کارشناس عقیده دارد همانطور که شاخص کل بازار سهام از ۱/۴ میلیون واحد ریزش کرد بعید نیست قیمت دلار نیز به صورت مقطعی از ۲۰ هزار تومانی پایین تر برود.

 

مقایسه شاخص کل با فولاد

 

سیر حرکت و روند نماد فولاد با شاخص کل بازار سهام بسیار شباهت دارد و در ادامه به تحلیل روند شاخص کل با توجه به نماد فولاد می پردازیم.

ایمان رئیسی ، کارشناس بازار سرمایه با اشاره به نماد فولاد گفت : با توجه به اینکه سیر حرکت نماد فولاد و شاخص کل بسیار مشابه یکدیگر است اگر نماد فولاد از مقاومت خود عبور کند احتمالا شاخص کل نیز روندی صعودی خواهد داشت . نماد فولاد حدود ۱۲۰۰ تومان یک مقاومت مهم دارد که اگر از این مقاومت عبور کنیم احتمال می رود بورس روند رو به بالا خواهد داشت اما اگر از این مقاومت عبور نکنیم یعنی بازار سهام هنوز به اصلاح تمایل دارد.

 

این کارشناس در ادامه گفت : هنوز از روند نزولی خارج نشدیم اما با توجه به سیاسی شدن وضعیت بازار سهام به نظر می رسد روند بورس مثبت خواهد بود ، اما از طرفی دلار ۱۵ هزار تومانی هصورت مقطعی نیز بعید نیست که در آن صورت روند بورس نزولی خواهد بود.

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0