031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

نوسان تولید عملکرد زنجیره فولاد
ﺳﻪ شنبه 27 اسفند 1398 بازدید : 495

در دوره ی 11 ماهه سال جاری، شرکت های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی و تابعه سازمان ایمیدرو در زنجیره  فولاد نوسان عملکرد داشتند، از رشد 6 درصدی آهن اسفنجی تا 38 درصد افت عملکرد سنگ آهن دانه بندی به ثبت رسید.
واحدهای تولید کننده آهن اسفنجی در این دوره ی 11 ماهه شامل فولاد مبارکه، فولاد سفید دشت، آهن و فولاد غدیر، سبا، فولاد هرمزگان، فولاد کاوه جنوب، شرکت توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه، فولاد خوزستان، ذوب آهن اصفهان، فولاد خراسان، فولاد میانه، فولاد سبزوار، فولاد شادگان، آهن و فولاد ارفع، صبا فولاد، فولاد نی ریز، آهن وفولاد گل گهر، چادرملو و فولاد بافت بوده است.
میزان تولید آهن اسفنجی در این دوره با رقم 24 میلیون و 650 هزار و 51 تن به ثبت رسید که در مقایسه با دوره ی مشابه سال گذاشته 6 درصد افزایش دارد، اما عملکرد بهمن ماه واحدهای ذکر شده حاکی از تولید یک میلیون و 690 هزار 164 تن است که افت 16 درصدی را در مقایسه با بهمن ماه سال گذشته است.

بیشترین تولید ۱۱ ماهه آهن اسفنجی مربوط به فولاد مبارکه با رقم پنج میلیون و ۸۵۲ هزار و ۲۱۵ تن و بالاترین رشد عملکرد در این زمینه متعلق به فولاد بافت با افزایش ۶۵۸ درصدی نسبت به دوره مشابه پارسال است.
بهمن ماه امسال بیشترین تولید آهن اسفنجی مربوط به فولاد مبارکه با رقم ۲۳۷ هزار و ۹۹۸ تن و بالاترین رشد عملکرد این ماه به فولاد شادگان با رقم یکهزار و ۱۷۱ درصد اختصاص داشت.

 

تولید ۳۷.۹ میلیون تن گندله
تولید گندله سنگ آهن در 11 ماهه سال 98 به رقم 37 میلیون و 921 هزار و 974 تن رسید که در مقایسه با دوره ی مشابه سال گذشته دو درصد کاهش دارد و در عین حال در بهمن ماه با رقم سه میلیون و 553 هزار و 766 تن تولید گندله نسبت به ماه مشابه سال گذشته یک درصد رشد دارد.
فولاد مبارکه، فولاد خوزستان، شرکت توسعه معادن وصنایع معدنی خاورمیانه، فولاد خراسان، سنگ آهن چادرملو، شرکت معدنی و صنعتی گل گهر، اپال پارسیان سنگان، فولاد سنگان خراسان و صبا نور در زمینه گندله در این دوره مورد بررسی قرار گرفتند.
بالاترین میزان تولید گندله در ۱۱ ماهه ۹۸ مربوط به فولاد مبارکه با ۶ میلیون و ۲۵۷ هزار و ۲۲۹ تن و بیشترین رشد هم با رقم ۱۰۳ درصد از آن فولاد خراسان است.
بهمن ماه امسال بالاترین میزان تولید گندله به شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با رقم یک میلیون و ۴۴ هزار و ۴۷۵ تن و بیشترین رشد عملکرد هم مربوط به صبانور با رقم ۱۷۷ درصدی ثبت شد.

 

رشد چهار درصدی تولید کنسانتره آهن
تولید کنسانتره آهن در 11 ماهه سال جاری بالغ بر 43 میلیون 569 هزار و 136 تن شد و در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته 4 درصد افزایش را نشان می دهد و میزان تولید بهمن ماه هم برابر با 3 میلیون و 553 هزار و 766 تن شد که رشدی یک درصدی دارد.
واحد های سنگ آهن جلال آباد (فکور صنعت)، گهر زمین، اپال پارسیان سنگان، شرکت صنعتی و معدنی توسعه ملی، شرکت توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه، شرکت معدنی و صنعتی گل گهر، سنگ آهن چادرملو، سنگ آهن مرکزی و صبانور در این بررسی قرار گرفتند.
میزان تولید کنسانتره آهن در بهمن ۹۸ به رقم چهار میلیون و ۲۲۷ هزار و ۲۶۳ تن رسید که رشد ۱۲ درصدی را ثبت کرد.
بیشترین تولید کنسانتره آهن ۱۱ ماهه مربوط به شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با رقم ۱۴ میلیون و ۸۵۶ هزار و ۹۸۲ تن و بیشترین رشد عملکرد با رقم ۵۶ درصد در این دوره مربوط به شرکت صنعتی و معدنی توسعه ملی بود.
بهمن ماه هم بیشترین تولید مربوط به شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با یک میلیون و ۴۷۰ هزار و ۵۴۱ تن و بالاترین بازدهی در این ماه مربوط به سنگ آهن چادرملو با رشد ۳۸ درصد ثبت شد.

 

تولید ۳.۷ میلیون تن سنگ آهن دانه بندی    
عملکرد 11 ماهه ی سال جاری در زمینه ی تولید سنگ آهن دانه بندی نیز رقم 3 میلیون و 704 هزار و 940 تن را نشان می دهد که در مقایسه با دوره ی مشابه سال گذشته 38 درصد کاهش داشت.
بهمن ماه نیز تولید سنگ آهن دانه بندی برابر با ۲۴۴ هزار و ۹۴۰ تن شد که افت ۲۸ درصدی در مقایسه با ماه مشابه در سال ۹۷ دارد.
واحد های سنگ آهن مرکزی، سنگ آهن چادرملو، مجتمع سنگ آهن سنگان، سنگ آهن میشدوان، مجتمع معادن سنگ آهن فلات مرکزی ( چاه گز) و صبا نور در زمینه تولید سنگ آهن دانه بندی مشارکت داشتند.
بیشترین تولید سنگ آهن دانه بندی در 11 ماهه با رقم یک میلیون و 857 هزار و 847 تن به صبا نور مربوط بود و بالاترین راندامان عملکرد 11 ماهه در این زمینه به سنگ آهن چادرملو با 20 درصد رشد اختصاص داشت.
در بهمن ماه بالاترین تولید کننده مربوط به مجتمع معادن سنگ آهن فلات مرکزی (چاه گز) با رقم 95 هزار و 376 تن می باشد و سنگ آهن چادرملو نیز با رقم 164 درصد بیشترین رشد را داشته است.

 

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0