031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

واردات محصولات فولادی در 8 ماه امسال 69 درصد رشد کرد
ﺳﻪ شنبه 2 دی 1399 بازدید : 72

جدول آمار تولید کنندگان فولاد نشان می دهد :  هشت ماهه ابتدایی سال ۹۸ به میزان ۳۶۱ هزار تن محصولات فولادی وارد کشور شده بود اما در دوره این گزارش امسال به رقم ۶۱۱ هزار تن رسیده است .

رشد واردات شمش فولادی 

آمارهای مورد بررسی گویای آن است که واردات شمش فولادی در هشت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه رشد ۳۳ درصدی را نشان می دهد .

میزان واردات شمش فولادی در دوره این گزارش در سال گذشته سه هزار تن ثبت شده بود، اما امسال در همین مدت به چهار هزار تن رسید .

 

رشد ۸۸ درصدی واردات مقاطع تخت

برابر آمار مورد بررسی ، واردات مقاطع تخت فولادی از مجموع محصولات فولادی در هشت ماهه سال گذشته به میزان ۲۹۶ هزار تن بود ، اما در دوره این گزارش امسال رقم ۵۵۶ هزار تن ثبت شد که افزایش ۸۸ درصدی را نشان می دهد .

 

کاهش واردات مقاطع طویل فولادی  

آمارهای انجمن گفتند : برخلاف مقاطع تخت واردات مقاطع طویل در هشت ماهه امسال کاهش یافت، به صورتی که در هشت ماهه 98 بالغ بر 65 هزار تن مقاطع فولادی طویل وارد کشور شد ، اما در سال جاری در همین مدت به 55 هزار تن رسید که کاهش 15 درصدی دارد.

 صادرات شمش فولادی در هشت ماهه امسال به رقم سه میلیون و ۷۸۷ هزار تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه پارسال کاهش ۱۳ درصدی را نشان می دهد.

برپایه جداول آماری انجمن یاد شده، هشت ماهه ابتدایی پارسال چهار میلیون و ۳۷۷ هزار تن شمش فولاد صادر شده بود.

همچنین براساس این بررسی ، در بخش صادرات شمش در حوزه اسلب ، صدور ۹۱۴ هزار تن ثبت شد که در مقایسه با هشت ماهه ابتدایی ۹۸ که رقم یک میلیون و ۴۱۸ هزار تن بود، کاهش ۳۶ درصدی را ثبت کرد .

   
  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0