031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

واردات 87 هزار تن محصولات فولادی
یکشنبه 1 تیر 1399 بازدید : 426

 

در دوماه نخست سال جاری واردات محصولات فولادی (مقاطع طویل و تخت) به رقم 87 هزار تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 36 درصد رشد داشته است. 
 براساس جداول آماری انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، کل تولیدات فولادی صادراتی در دوماهه ابتدایی سال جاری به رقم 247 هزار تن رسید که نسبت به میزان 411 هزار تن دوره مشابه در سال قبل 40 درصد افت دارد.
واردات تولیدات فولادی در دوره مورد بررسی که توسط انجمن مزبور در قالب جدال آماری به ثبت رسیده، نشان می دهد تولیدات فولادی (مقاطع طویل و تخت) به رقم 87 هزار تن رسید که نسبت به میزان 64 هزار تن در دو ماهه 98 رشد 36 درصدی یافت.
مجموع مقاطع تخت فولادی وارداتی در دو ماهه نخست امسال برابر با ۸۴ هزار تن بود و در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته که ۴۶ هزار تن بود، افزایش ۸۳ درصدی را نشان می دهد.
برابر جداول مورد بررسی، در بین اقلام فولادی تخت، بیشترین رشد واردات به ورق سرد به میزان 25 هزارن تن مربوط می شود و نسبت به دو ماهه نخست سال گذشته که 11 هزار تن بود، رشد 127 درصدی دارد.
ضمن اینکه ورق گرم و پوششدار وارداتی هم به ترتیب ۶۹ و ۶۸ درصد در دو ماهه امسال، در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته رشد یافته است.
رشد واردات مقاطع تخت فولادی در دوره این گزارش در حالی ثبت شد که در این مدت صادرات ورق های گرم، سرد و پوششدار به ترتیب ۸۷، ۶۲ و ۵۴ درصد نسبت به دو ماهه نخست سال ۱۳۹۸ کاهش یافته است.
مجموع صادرات مقاطع تخت فولادی در دو ماهه امسال به رقم ۲۵ هزار تن رسید که در مقایسه با میزان ۱۱۸ هزار تن دوره مشابه سال گذشته افت ۷۹ درصدی محقق شد.
آمارهای مورد بررسی نشان می دهد واردات مقاطع طویل فولادی (تیرآهن، میلگرد، نبشی، ناودانی و سایر مقاطع) در دو ماهه نخست امسال سه هزار تن بود که نسبت به دوره مشابه در سال ۹۸ با رقم ۱۸ هزار تن کاهش ۸۳ درصدی یافت.
حسین مدرس خیابانی سرپرست وزارت صنعت، معدن وتجارت بیست و نهم خرداد ماه گذشته در اصفهان گفت: این وزارتخانه ضمن حمایت همه جانبه از تولید ملی، عزم خود را برای جلوگیری از واردات بی رویه جزم کرده که در همین ارتباط امسال ۶۰۰ ردیف وارداتی بسته شده است.
همچنین حمید زادبوم معاون وزیر و رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران اخیرا بیان کرد: خردادماه امسال بیش از 2 هزار و 224 قلم کالا ممنوعیت واردات دارند و واردات بی رویه نداشته ایم.
ایشان ضمن تشریح میزان واردات در سال 98 افزود: سال گذشته 43.7 میلیارد دلار ورادات انجام شد که به سه نوع واردات کالای سرمایه ای، مصرفی و واسطه ای مربوط بود و در سال گذشته کالای واسطه ای و ضروری 67.3 درصد، کالای سرمایه ای و ضروری 13.6 درصد و کالای مصرفی و ضروری 17 درصد و بقیه سایر کالاها بود.

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0