30 100 910 - 021

30 100 910 - 031

صداقت - کیفیت - رضایتمندی مشتری

ورق هاردوکس
پنج شنبه 7 شهریور 1398 بازدید : 420

ورق هاردوکس یک ورق ضد سایش است و عمل سختی باعث ایجاد خواص ضد سایشی و افزایش مقاومت سازه ای می شود.

در واقع افزایش سختی باعث کاهش میزان سایش شده و از آسیب رساندن مواد ساینده بر سطح جلوگیری می کند.

ورق هاردوکس در تمام مدت کارکرد خاصیت سایش یکسان دارد و دارای مقاومت تسلیم کششی بالایی است که این امر مانع از تغییر شکل سازه و ثابت ماندن ظاهر آن می شود.
عامل سختی و محکمی از ویژگی های فولاد هاردوکس است که نشانه مقاومت بالا در برابر ضربه است.

همچنین نشان دهنده ی کیفیت بالای فولاد است که باعث می شود خم پذیری، شکل پذیری و جوشکاری ورق هاردوکس به سهولت انجام شود بدون آنکه ترک خوردگی در طول این پروسه در فولاد ایجاد شود.

در واقع می توان گفت اگر ورق ضد سایش هاردوکس تحت عامل بارگذاری فراتر از نقطه ی تسلیم خود قرار گیرد یا در برابر ضربات سنگین قرار گیرد دچار ترک خوردگی نمی شود و اگر ترک خوردگی از قبل باشد گسترش نمی یابد.

نیروهای ضربه ای وارد شده به این نوع ورق ها در تمام جهات پخش شده و انرژی را در خود جذب کرده و پس از اتمام ضربه ورق به حالت اولیه خود باز می گردد و این از مزایای مهم و کاربردی ورق هاردوکس است.

از دیگر مزایای این نوع ورق ها استفاده از آن در ساخت بدنه ی اتاق کمپرسی است که با استفاده از این ورق قادر به حمل بار بیش از میزان 20% است و این امر موجب کاهش تردد کامیون ها در جاده ها و صرفه جویی در مصرف سوخت و کاهش آلودگی هوا می شود.
 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0