031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

وزارت صمت بر میزان عرضه فولادسازان نظارت می کند
یکشنبه 22 تیر 1399 بازدید : 306

 

محمدرضا اسلامی، کارگزار معاملات فولاد بیان کرد: وزارت صمت بر میزان عرضه فولادسازان باید نظارت داشته باشد و از طرفی تدابیر لازم برای انگیزه عرضه فولاد و شمش را در بورس فراهم کند تا بازار به روال عادی خود بازگردد.
وی اظهار داشت: عرضه فولاد در بورس کالا انجام می گردد ولی نکته ای که در این بین وجود دارد محدودیت هایی است که برخی نهادها در حوزه قیمت گذاری اعمال می کنند و همین امر سبب کاهش عرضه فولاد در بورس کالا شده است.
اسلامی ادامه داد: در بیان بهتر آنچه که انگیزه فولادسازان را نسبت به عرضه این محصول در بورس کالا کاهش داده، نوسان قیمت پایین برای این محصولات است.
این کارشناس حوزه بورس با تاکید بر تاثیر نرخ دلار بر نرخ فولاد اظهار داشت: نرخ دلار و نوسان قیمت جهانی در بازار تاثیر مستقیم بر نرخ فولاد دارد و همین اختلافی که بواسطه احتساب دلار در قیمت محصول ایجاد میشود، انگیزه فولادسازان را برای عرضه محصولات فولاد و شمش در بورس کالا را کم کرده است.
اسلامی در پایان با بیان اینکه هرگونه محدودیت سبب التهاب بازار  می شود بیان کرد: فولادسازان باید از محدودیتهای اجبار فاصله بگیرند و فرمول قیمت گذاری فولاد به روش قبل برگردد بنابراین پیشنهاد میشود که برای روان سازی عرضه فولاد در بورس کالا برای این محصولات قیمت منطقی طبق فرمول مشخص در نظر گرفته شود البته در این بین باید وزارت صمت بر میزان عرضه نظارت داشته باشد زیرا نباید در این زمینه انگیزه برای عرضه فولاد و شمش در بورس کاهش یابد.

 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0