031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

وزارت صمت و نهضت بومی‌ سازی فولاد
شنبه 12 بهمن 1398 بازدید : 488

وزارت صمت اعلام کرد اگر بخش های خصوصی بتوانند پاسخگویی مناسبی داشته باشند بخش هایی از نقش های دولتی را به آن ها واگذار خواهیم کرد.
دکتر محمدرضا انواری، مدیر روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه از معدود سال‌هایی است که شعار سال که رونق تولید است حتی در ماه‌های پایانی سال هم در برنامه‌ها پیگیری می‌شود، گفت: وزارت صمت از جمله وزارتخانه هایی است که با این موضوع به صورت شعاری برخورد نکرده است بلکه به صورت عملیاتی آن را اجرایی کرده است. در همین راستا، وزارت در امسال ۷ برنامه محوری و ۳۴ زیربرنامه را ابلاغ کرده است.

وی با تأکید بر اینکه نهضت ساخت داخل در وزارت صمت به عنوان یکی از راهبردهای اصلی پیگیری می‌شود، افزود: تلاش ما بر این است ضروریاتی که امکان ساخت داخل آنها وجود دارد و در سال‌های گذشته به دلیل نبود تحریم‌ها به آن توجه نشده است، در شرایط کنونی بیشتر مورد توجه قرار بگیرند. این نهضت بومی‌سازی باید در صنعت فولاد هم به خوبی پیگیری شود. در بومی‌سازی زنجیره، قطعه و تجهیز شرکت‌ها می‌توانند از ظرفیت‌های یکدیگر استفاده کنند. بعضاً دیده می‌شود این هم افزایی وجود ندارد اما اگرمی‌خواهیم که نهضت ساخت داخل به خوبی نهادینه شود باید شرکت‌ها بتوانند تعامل خوبی با یکدیگر در زمینه بومی‌سازی داشته باشند.
انواری ادامه داد: وزارت صنعت، معدن و تجارت در امسال هم این برنامه‌ها را پیگیری می‌کند و یکی از تأکیدهای وزیر استفاده از ظرفیت تشکل‌ها و انجمن‌ها در زمینه بومی‌سازی و ساخت داخل است. وزارت صمت تلاش می‌کند که بسیاری از نقش‌های بخش دولتی را که بخش خصوصی می‌تواند آنها را انجام دهد به شرط اینکه پاسخگویی خوبی داشته باشند، به آنها واگذار کند. در یک عبارت می‌توان گفت که راهبرد وزارت تفویض اختیار به شرط پاسخگویی است.
انواری در پایان صحبت های خود اعلام کرد در جهت تعامل با نمایشگاه ملی فولاد و تاثیر بسزای آن، وزارت صنعت با توجه به بضاعت خود آماده است تا از نمایشگاه های مختلف حمایت کند که هم در بخش خصوصی و هم در نقش دولتی می تواند کارساز باشد که از جمله نکات حائز اهمیت آن این است که این دو بخش بتوانند از ظرفیت های هم استفاده کنند.
 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   1