031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

وزارت صنعت مخالف قیمت گذاری دستوری فولاد است
ﺳﻪ شنبه 5 اسفند 1399 بازدید : 33

 

وزارت صنعت مخالف قیمت گذاری فولاد است

 

سعید زرندی گفت : صنعت فولاد در حوزه بازار‌های مالی کشور اثر ویژه‌ای دارد ؛ به طوری که با در نظر گرفتن مجموع شرکت‌های پذیرش شده در بورس و فرابورس ، از ۶۱۰ شرکت پذیرفته شده ۲۰ شرکت از زنجیره فولاد هستند.

معاون وزیر صمت افزود : ارزش بازار شرکت‌های زنجیره فولاد ۹۶۰ میلیارد تومان است که ۱۶ درصد ارزش کل بازار سهام را این صنعت به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به سود قابل توجه این شرکت‌ها ، میزان فروش آن‌ها در ۹ ماهه امسال را ۲۷۳ هزار میلیارد تومان عنوان کرد و افزود : در حوزه بورس کالا نیز ۱۰۴ هزار میلیارد تومان معادل ۴۱ درصد از کل معاملات، مختص زنجیره فولاد بوده است.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت ، معدن و تجارت ادامه داد: ۲۴ شرکت در زنجیره فولاد آماده حضور در بورس هستند کما اینکه حضور ۴ شرکت در هفته‌های اخیر قطعی شده است.

وی در خصوص آینده صنعت فولاد در کشور و تغییر رویکرد نسبت به این حوزه، گفت: صنعت فولاد به ۵۵ میلیون تُن ظرفیت خواهد رسید ؛ اما لازم است موضوع سرمایه گذاری در حوزه آلیاژی با جدیت دنبال شود.

زرندی ادامه داد : حوزه فولاد در برق اثرگذار است و در افق چشم انداز، ۴۴ هزار مگاوات کمبود برق داریم. در حوزه گاز نیز ۲۲ درصد گاز کشور در حوزه فولاد مصرف می‌شود؛ بنابراین ضروری است بحث انرژی حوزه فولاد به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.

 

 

    negar shahi

    به اشتراک بگذارید

    دیدگاه

      0