031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

وزیر جدید وزارت صنعت ، معدن و تجارت
پنج شنبه 10 مهر 1399 بازدید : 110

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ایران صلاحیت علیرضا رزم‌حسینی برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) را بررسی کردند و به وی رای اعتماد دادند.

به این ترتیب با ۱۷۵ رای موافق، در برابر ۸۰ رای مخالف و ۹ رای ممتنع، از مجموع ۲۶۴ رای، وی به سمت وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران شد.

 

آقای رزم‌حسینی ۵۹ ساله، پیش از این استاندار خراسان رضوی بوده و پس از برکناری رضا رحمانی وزیر پیشین صمت، دومین فردی بود که از سوی حسن روحانی، رئیس جمهور برای تصدی این وزارتخانه به مجلس پیشنهاد شده بود. نمایندگان پیش از این به حسین مدرس خیابانی، وزیر پیشنهادی برای وزارت "صمت" رای اعتماد نداد بودند.

علیرضا رزم حسینی لیسانس علوم اقتصادی و بازرگانی دارد و در زمان جنگ ایران و عراق قائم مقام قاسم سلیمانی فرمانده وقت لشکر کرمان بوده است.

اسحاق جهانگیری، معاون رئیس جمهور ایران، امروز در صحن مجلس برای حضور در جلسه رای اعتماد به علیرضا رزم حسینی به نمایندگی از دولت حاضر شد. دولت ایران ابراز امیدواری کرده بود که مجلس به وزیر پیشنهادی صمت، در یازده ماه پایانی دولت حسن روحانی رای مثبت بدهد.

در حالی که نمایندگان مخالف و موافق در حال ابراز نظرات خود درباره وزیر پیشنهادی صمت بودند، یادداشت حسینعلی امیری معاون پارلمانی رییس جمهور ایران در مجلس قرائت شد که در آن اظهارات منسوب به محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور تکذیب شده بود. معاون پارلمانی رئیس جمهور گفته بود "نقل قول از جناب آقای واعظی مبنی بر این‌که اگر چوب هم به مجلس معرفی کنیم مجبورند رای دهند، اساسی ندارد".

اردشیر مطهری یک نماینده مجلس شورای اسلامی که در مخالفت با وزیر پیشنهادی نطق می‌کرد به تندی از حسن روحانی انتقاد کرد و گفت که او خود را "مخفی کرده" و مردم در خیابان او را "لعنت" می کنند.

در مجلس ایران برخی از نمایندگان علیرضا رزم حسینی را دارای تابعیت مضاعف خواندند. اردشیر مطهری در نطق مخالفت خود گفت که "دو تابعیتی بودن آقای رزم حسینی مسئله‌ای منحرف کننده است که فساد ایشان دیده نشود. آقای رزم حسینی باید ارتباطاتش را شفاف کند".

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0