30 100 910 - 021

30 100 910 - 031

صداقت - کیفیت - رضایتمندی مشتری

پشم سنگ و خواص
ﺳﻪ شنبه 1 مرداد 1398 بازدید : 625

یکی از ویژگی های پشم سنگ به عنوان یک عایق، مقاومت قابل توجه آن در برابر آتش است زیرا آتش نمی گیرد و در واقع به عنوان نوعی حفاظ در برابر آتش محسوب می شود به همین دلیل در بسیاری  از کشورها در مورد بیمه ی ساختمان هایی که با پشم سنگ عایق شده اند، تخفیف های ویژه ای در نظر می گیرند.
پشم سنگ محیط مناسبی  برای رشد انواع آفت ها و قارچ ها، باکتری ها و حشرات موذی نیست و به عنوان یک ماده غیرآلی در برابر این انگل ها مصونیت بالایی دارد.
پشم سنگ بی ضرر ترین و مفید ترین عایق هاست و با محیط زیست بسیار سازگار است.
پشم سنگ به پوست بدن آسیب نمی رساند و باعث رایجاد سوزش نمی شود. این محصول با تمام مصالحی که در ساختمان سازی و صنایع به کار می رود سازگاری زیادی دارد. تماس با این محصول هیچ مشکلی ایجاد نمی کند.

 

عملکرد پشم سنگ در برابر مواد آتش و مواد آتش زا:

با توجه به این که پشم سنگ در برابر آتش و اشتغال مقاومت بالایی دارد در نتیجه به عنوان نوعی حفاظ در مقابل آتش شناخته می شود سازه های فلزی در ساختمان ها هنگام بروز حریق و آتش سوزی به دلیل حرارت زیاد، مقاومت خود را از دست داده و بر اثر نرم شدن ناشی از حرارت تغییر شکل پیدا می کنند و این مسئله باعث خراب شدن سازه می شود. برا ی جلوگیری از این حوادث در سازه های فلزی، ستون ها و تیرهای ساختمانی را با پشم سنگ عایق کاری می کنند بنابراین در صورت استمرار حریق حتی تا 10 ساعت هیچ مشکلی برای سازه های ساختمانی پیش نمی آید.
شرکت های بیمه در اکثر کشور ها تخفیف هایی ویژه ای برای ساختمان هایی عایق کاری شده قائل می شوند. افزون بر این که تمام ساختمان های موجود روی سکوهای نفتی عایق کاری شده اند و کاملا ضدحریق هستند.

 

قابلیت رسانایی پشم سنگ از نظر حرارتی:

یکی از مهم ترین ویژگی های عایق های حرارتی از جمله حرارتی پشم سنگ، قابلیت رسانایی حرارتی است. عایق حرارتی پشم سنگ از نظر ترمودینامیکی، انرژی حرارتی از طریق یک، دو یا هر سه پدیده همرفت، هدایت و تابش از منابع گرم به سوی منابع سرد جریان می یابد و هر دو منبع به یک دمای یکسان می رسند که در آن دما را دمای تعادل می گویند.
عایق حرارتی پشم سنگ از انتقال و هدر رفت انرژی حرارتی از هر سه مدل فوق جلوگیری کرده و در نهایت جریان انرژی قطع شده و یا به حداقل می رسد. این صرفه جویی در مصرف انرژی به دلیل عایق کاری است در ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری به منظور کاهش مصرف انرژی از عایق ها استفاده می شود.
این ساختمان ها در فصل زمستان گرم و در فصل تابستان خنک هستند.

 

ویژگی های آگوستیکی:

 

عایق پشم سنگ به دو روش به کاهش صدا کمک می کنند:

1- کاهش انتقال سر و صدا در میان اجزا ساده
2- سرو صدا در سطح

کاهش انتقال صدا همان افت انرژی صوتی به هنگام عبور از دیوارها، کف، بام و ... که در مجموع از ویژگی های محیط مادی است. تولید صدا ممکن است در اثر ارتعاش هوا و یا در اثر ضربه ایجاد شود.

 

دلایل مقرون به صرفه بودن قیمت پشم سنگ:

با توجه به مزایای زیادی که پشم سنگ دارد از لحاظ قیمت بسیار مقرون به صرفه  است.
این محصول عایق های حرارتی محسوب می شود و از الیاف معدنی تشکیل شده است.
این محصول به دلیل خاصیت عایق بودن آن باعث کاهش انرژی مورد نیاز برای گرم یا سرد کردن ساختمان های مختلف و جلوگیری از نشر دی اکسید کربن بیشتر برای گرمایش و یا سرمایش ساختمان ها است.
همچنین به دلیل مقاومت این نوع محصول در برابر آتش و عدم اشتغال آن عایق بسیار خوب در مقابل آتش سوزی و حریق است. از دیگر دلایل استفاده از عایق پشم سنگ به جای عایق دیگر حفظ انرژی است. قابل ذکر است که این عایق دارای ویژگی های آگوستیکی است. به طور کلی ممکن است صدا در اثر ارتعاش هوا یا ضربه مکانیکی ایجاد شود که عایق بودن از هر دو مورد جلوگیری می کند به همین دلیل اماکنی مانند سینما و یا ساختمان هایی که به عایق صدا نیاز دارند، ازاین محصول استفاده می شود.
 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0