031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

پیش بینی قیمت محصولات فولادی
جمعه 1 فروردین 1399 بازدید : 446

 

در روند پیش بینی قیمت هر یک از محصولات فولادی می توان به عواملی همچون تنوع کالاهای فولادی و شرایط متفاوت عرضه و تقاضا و همچنین راهبردی بودن پارامترهای قیمت این محصولات توجه کرد؛ که بهتر است برای تحلیل بازار مربوط به هر محصول روند جداگانه ای را در پیش گرفت.
تاثیرگذار بودن قیمت محصولات غیرفولادی مانند مس، آلومینیوم و ... که بیشترین مصرف را در بین فلزات غیرفولادی دارد می تواند تحلیل های مناسبی را نسبت به فلزات آهنی به ما ارائه دهد.


تحلیل بنیادی قیمت محصولات فولادی:


ارائه ی پیش بینی قیمت مناسب نیازمند استفاده از دو روش؛ تکنیکی و بنیادی است.
در تحلیل های تکنیکی، تحلیل گر با توجه به الگوهای قیمتی می تواند روند بازار را در کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت تخمین بزند. در این تحلیل ها با توجه به تاثیرات کمرنگ فضاهای خبری پیش بینی قیمت ها از اعتبار بیشتری برخوردارند. در واقع تحلیل های تکنیکی یا تکنیکال تحلیلی است که براساس نوسانات قیمت ها در گذشته به بررسی و پیش بینی قیمت ها در آینده می پردازند. این تحلیل برپایه ی رفتارهای بازار به واسطه ی بررسی نمودار قیمت، حجم معاملات و شکل گیری الگوها است.


تحلیل های بنیادی یا فاندامنتال:


در تحلیل های بنیادی تحلیل گر می تواند با توجه به اخبار، رویدادها و عامل های تاثیرگذار بر قیمت ها، روند بازار در بلندمدت را مورد پیگیری قرار دهد. اما استفاده از این تحلیل به تنهایی نمی تواند مورد توجه قرار بگیرد زیرا شناخت نسبی نسبت به قیمت ها به ما می دهد و همه ی عوامل را در نظر نمی گیرد.
 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0