031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

چرا شاخص بورس منفی شد
چهارشنبه 19 آذر 1399 بازدید : 128

 بورس بعد از مدت ها اصلاح، از حدود سه هفته گذشته وارد مدار صعودی شد و روزهای امیدوارکننده‌ای را برای سهامداران به ارمغان آورد ، اما از دو روز گذشته شاخص بورس مسیر نزولی را در پیش گرفت که از نظر کارشناسان چنین روندی طبیعی است و نگران کننده نخواهد بود.

بنابر گزارشات از همان ابتدا و با بازگشت روند صعودی به شاخص بورس کارشناسان اعلام کردند سهامداران نباید در معاملات بازار در انتظار رشدهای غافلگیرکننده همانند چند ماه نخست سال باشند بلکه بازار در کنار روند افزایشی ، افت و اصلاح هایی را هم تجربه خواهد کرد. با توجه به چنین صحبت هایی از سوی کارشناسان ، شاخص بورس از دو روز گذشته وارد مدار نزولی شد ، در حالی که ایجاد چنین روندی در بازار بعد از چند روز رشد متوالی شاخص بورس ، دور از ذهن نبود.

 به دنبال روند نزولی بازار سهام در روز دوشنبه ، بورس روز گذشته معاملات خود را با افت آغاز کرد و شدت عرضه ها در این بازار به گونه ای بود که در نخستین دقایق معاملات با افت حدود 10 هزار واحدی همراه شد. بازار در اواسط معاملات به افت حدود 20 هزار واحد دست پیدا کرد اما با نزدیک شدن به پایان معاملات از شتاب روند نزولی بازار  کاسته شد و شاخص بورس با بیش از پنج هزار واحد به معاملات خود پایان داد.

شاخص بورس بعد از رشد حدود 20 درصدی در چند روز اخیر به مقاومت کانال یک میلیون و 500 هزار واحد نزدیک شد و روند بازار را به فاز اصلاحی نزدیک کرد، اما برخی از شایعه های فضای مجازی در دامن زدن روند اصلاحی بازار بی تاثیر نبوده است.

در مجموع با پایان یافتن ریسک انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، آرام شدن فضای بازار ارز و عدم افزایش نرخ سود بانکی، ریسک زیادی بازار را تهدید نمی کند و سهامداران نباید ترس چندانی را از روند منفی شاخص بورس که گاهی در بازار ایجاد می شود، داشته باشند.

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0