031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

کاهش صادرات و ارزآوری با اجرای شیوه نامه ی تنظیم بازار
شنبه 22 آذر 1399 بازدید : 129

معاون خرید ذوب‌آهن اصفهان تاکید کرد : کاهش صادرات و ارزآوری با اجرای شیوه‌نامه تنظیم بازار فولاد

 

چندی پیش شاهد ابلاغ «شیوه‌نامه ساماندهی عرضه و تقاضای زنجیره فولاد» از سوی معاون اقتصادی رییس‌جمهور به عنوان یکی از مهم‌ترین گام‌های اصلاحی در مدیریت زنجیره آهن و فولاد بودیم. این شیوه‌نامه با انتقاد فولادسازان همراه بود چرا که به عقیده فولادسازان موارد ابلاغ شده در شیوه‌نامه نتیجه‌ای جز توزیع رانت و تزریق تورم در این بازار در بر نخواهد داشت.

صالحی ، معاون خرید ذوب‌آهن اصفهان در خصوص تاثیر تصویب این شیوه‌نامه بر عملکرد شرکت‌های فولادی به ویژه شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه ، گفت : ساماندهی بازار ، جلوگیری از احتکار و اجحاف در حق مصرف‌کننده ، امری مطلوب است اما ساماندهی و سازماندهی جهت فراهم‌سازی منافع طیفی خاص ، آن هم بدون توجه به نظر کارشناسان و اهل فن نامطلوب است.

قطعا فروش محصول نهایی با قیمت‌های دستوری و دستکاری شده، رهاسازی قیمت در بالادست، افزایش سرسام‌آور هزینه‌های تولید، حمل، سربار و ... حاشیه سود تولیدکنندگان فولاد را به کم­ترین میزان ممکن سوق می‌دهد.

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0