031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

کشف 28 هزار تن ورق فولادی احتکار شده در مبارکه
ﺳﻪ شنبه 22 مهر 1399 بازدید : 170

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مبارکه با اعلام این خبر گفت: در بازرسی‌های صورت گرفته از ۹ انبار فعال در زمینه محصولات فولادی، ۶ واحد آن در سامانه جامع انبار‌ها ثبت نشده بود که این ورق‌ها را در آنجا انبار کرده بودند.

حجت الاسلام محرابی در ادامه افزود: با توجه به نیاز تولید کنندگان به این ورق‌ها برای تولید، این جرم شامل اخلال در نظام اقتصادی است که در دادگاه‌های ویژه به آن رسیدگی شده و مجازات سنگینی در انتظار متخلفان خواهد بود.
وی همچنین خطاب به متخلفان گفت: به کلیه انبار‌ها اخطار می‌دهم که اگر ماموران سازمان بازرسی به ما گزارش احتکار عمده‌ی آن‌ها را دادند، مطابق مقررات اخلال در نظام اقتصادی با آن‌ها برخورد خواهد شد.
بازرس سازمان صمت در این باره گفت: این ورق‌ها توسط تولید کنندگانی که مورد اعتماد ارگان‌های نظارتی هستند از طریق بورس کالا خریداری می‌کنند، و به جای استفاده در تولید در انبار‌های غیر مجاز دپو می‌کنند.
احسان مردانشاه در ادامه اضافه کرد : پس از دپوی این محصولات، افراد بدون توجه به ضوابط قانونی، لیبل آن‌ها را مخدوش کرده و در بازار آزاد به قیمت بالاتری به فروش می‌رسانند.
وی همچنین به متخلفان تاکید کرد: کلیه فعالیت‌های واحد‌های انبار و برش کاری در سطح استان، توسط تیم‌ها و اکیپ‌های بازرسی سازمان صمت استان رصد میشود.
معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت استان اصفهان گفت: زمان ماندگاری حدود ۱۹ هزار تن از این ورق‌های فولادی، بالای یکماه است و در بررسی‌ها مشخص شد برخی از آن‌ها متعلق به سال‌های ۹۸ و ۹۷ هستند.
اکبر عادل مرام در ادامه افزود: واحد‌ها بر اساس مجوز‌هایی که اخذ کردند، باید فعالیت کنند و در صورت تخلف از این موارد، مشمول احتکار و دلالی خرید و فروش محصولاتی فولادی میشوند.

 

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0