031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

گاز و آب رایگان برای 30 درصد از مشترکان
پنج شنبه 20 آذر 1399 بازدید : 149

 وزیر نیرو از اعمال قبض رایگان آب برای مشترکان کم مصرف از ابتدای دی خبر داد.

اردکانیان شب گذشته در گفت و گو با صدا وسیما گفت : براساس مصوبه هیئت وزیران ، مشترکانی که مصرف آنان تا یک سوم الگوی مصرف آب است مشمول صدور قبض صفر یا همان قبض رایگان خواهند شد. او اضافه کرد : پیش بینی ما این است که در شرایط کنونی حدود چهار میلیون مشترک آب جزو کم مصرف‌ها هستند که امیدواریم تعداد آن‌ها افزایش یابد.

وی با بیان این که براساس برآورد ما هم اکنون حدود ۱۵ درصد از مشترکان آب و حدود ۳۰ درصد از مشترکان برق ، مشمول پاداش یا تخفیف 100درصدی در قبض مصرفی هستند ، افزود : همان گونه که در موضوع برق داریم به هدف گذاری کاهش ۱۰ درصدی مصرف در فصل تابستان می‌رسیم ، امیدواریم در بخش آب به این هدف و حتی بالاتر از آن دست پیدا کنیم ، البته طراحی ما این است که در بخش آب ، کاهش ۳۰ درصدی در مصرف اتفاق بیفتد.

همچنین هیئت دولت در جلسه روز گذشته خود با هدف بهینه‌سازی مصرف گاز و تشویق مشترکان کم مصرف ، تصمیماتی را گرفت. به موجب این تصمیمات ، وزارت نفت موظف شد گاز بهای مشترکین خانگی کم مصرف با الگوی مصرف تعیین شده را از ابتدای دی ۱۳۹۹ رایگان منظور کند. این حکم شامل گازبها و کلیه هزینه‌های مرتبط با آن (مالیات ، عوارض ارزش افزوده و عوارض گازرسانی) بوده و صرفاً سکونتگاه‌های دائمی در حال بهره‌برداری شهری و روستایی و همچنین سکونتگاه‌های عشایری مشمول آن هستند و سکونتگاه‌های خالی از سکنه و غیردائم نظیر باغ ویلاها ، مشمول این حکم نیستند.

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0